Mlade talenty

Spasitel? Autor vítězné trefy Lukáš Budínský

27.03.2016 | redakce
 

Spasitel? Autor vítězné trefy Lukáš Budínský Dlouho to vypadalo, že se budou body v prvním domácím jarním zápase karvinských fotbalistů dělit. To však odmítl Lukáš Budínský, nejlepší střelec Karviné. V páté minutě nastavení rozhodl duel s Vlašimí.

 

Pekelně dlouho čekal na další gól v mistrovském zápase (teď jich má sedm), přesto suverénně vede klubovou tabulku střelců. Spokojený „Bůďa“ po utkání dlouho vzpomínal, kdy vlastně ten svůj poslední gól vstřelil. „Asi v Olomouci proti béčku Sigmy, ale tam jsme prohráli. Je to už hodně dlouho,“ lovil v paměti. A je tomu skutečně tak - Budínský zažil gólovou radost naposledy 18. října 2015 na Andrově stadionu.

Gól je o to sladší, že právě dnes (neděle 27. března) slaví čtyřiadvacáté narozeniny. „Hezký dárek,“ usmíval se. Zajímavá byla i jeho oslava gólu tzv. „na tučňáka“. „Šli jsme všichni do vápna a dostal jsem krásný míč za obranu od Honzy Růžičky a bylo to jen o tom, abych trefil bránu. Naštěstí to tam spadlo,“ uvedl.

Celý zápas sváděl minisouboj se svým jmenovcem Viktorem, brankářem Vlašimi. „Vím o něm, ale nejsme příbuzní. Je to opravdu jen shoda jmen. Chytal dobře. Možná kdyby nebyl vyloučený, tak před tou gólovou akcí by zůstal zalezlý v bráně a my bychom nevyhráli,“ přemýšlel nahlas.

Uznal také, že první poločas rozhodně nebyl podle představ. „Bylo to hodně kostrbaté a chyběl nám pohyb. Ve druhé půli Vlašimi docházely síly a už to bylo o dost lepší,“ pochvaloval si. Zároveň však přiznal, že to stále není ono. „Je to furt málo. Hrajeme o postup a víme, že musíme přidat,“ dodal na závěr nedělní oslavenec, který se sobotu pasoval do role hrdiny.

• Výsledky mládeže (út+st)
včera - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
před 2 dny - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
před 2 dny - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 3 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem