Generální partner
Světlý režim
27. březen 2016

Spasitel? Autor vítězné trefy Lukáš Budínský

Dlouho to vypadalo, že se budou body v prvním domácím jarním zápase karvinských fotbalistů dělit. To však odmítl Lukáš Budínský, nejlepší střelec Karviné. V páté minutě nastavení rozhodl duel s Vlašimí.

Pekelně dlouho čekal na další gól v mistrovském zápase (teď jich má sedm), přesto suverénně vede klubovou tabulku střelců. Spokojený „Bůďa“ po utkání dlouho vzpomínal, kdy vlastně ten svůj poslední gól vstřelil. „Asi v Olomouci proti béčku Sigmy, ale tam jsme prohráli. Je to už hodně dlouho,“ lovil v paměti. A je tomu skutečně tak - Budínský zažil gólovou radost naposledy 18. října 2015 na Andrově stadionu.

Gól je o to sladší, že právě dnes (neděle 27. března) slaví čtyřiadvacáté narozeniny. „Hezký dárek,“ usmíval se. Zajímavá byla i jeho oslava gólu tzv. „na tučňáka“. „Šli jsme všichni do vápna a dostal jsem krásný míč za obranu od Honzy Růžičky a bylo to jen o tom, abych trefil bránu. Naštěstí to tam spadlo,“ uvedl.

Celý zápas sváděl minisouboj se svým jmenovcem Viktorem, brankářem Vlašimi. „Vím o něm, ale nejsme příbuzní. Je to opravdu jen shoda jmen. Chytal dobře. Možná kdyby nebyl vyloučený, tak před tou gólovou akcí by zůstal zalezlý v bráně a my bychom nevyhráli,“ přemýšlel nahlas.

Uznal také, že první poločas rozhodně nebyl podle představ. „Bylo to hodně kostrbaté a chyběl nám pohyb. Ve druhé půli Vlašimi docházely síly a už to bylo o dost lepší,“ pochvaloval si. Zároveň však přiznal, že to stále není ono. „Je to furt málo. Hrajeme o postup a víme, že musíme přidat,“ dodal na závěr nedělní oslavenec, který se sobotu pasoval do role hrdiny.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii