Generální partner
Světlý režim
29. březen 2016

Růžička: Myslel jsem si, že je fotbal všude stejný

Starý známý je zpátky! Pravý obránce Jan Růžička vplul v sobotu bez nejmenších problémů zpět do základní sestavy. Po vítězném utkání, ve kterém si připsal asistenci, vysvětloval svůj návrat i jiné číslo dresu.
Zažil jste vítězný návrat do karvinského dresu, navíc hned zpátky do základní sestavy. Jste spokojený?
Výsledkové určitě podařený návrat (úsměv). S předvedenou hrou to v první půli bylo špatné, naopak po změně stran jsme Vlašim přimáčkli a jeden gól jsme tam naštěstí dotlačili. Do poslední chvíle jsme věřili a vyplatilo se. 

Nedělalo vám problémy zapadnout zpět do sestavy?
Vůbec, systém je stejný. Jen se změnili dva nebo tři hráči. Všechno v pohodě. 

Nezatrnulo vám hned v úvodu, kdy brankář Pindroch vytáhl na roh gólovou hlavičku Jíchy?
Určitě jo, jinak by to byl jasný gól. To nás celkem zmrazilo, navíc jsme si ani nepomohli standardními situacemi, které všechny v pohodě chytal gólman a ještě je posílal dlouhými výhozy do brejků. Druhá půle už byla mnohem lepší.

Určitě pomohlo i vyloučení hostujícího brankáře, ne?
Samozřejmě. Gólman jde pokaždé do rizika, když vyběhne mimo šestnáctku. 

Jak vůbec došlo k vašemu opětovnému návratu?
Objevil jsem se tady v Karviné ve čtvrtek. Sice jsem chtěl zůstat už v Praze, což jsem v zimě avizoval, jenže to jsem si myslel, že je fotbal všude stejný. Přesto tomu tak není. Ve vyšehradském týmu to vázlo, s trenérem Klímou jsme si příliš nesedli, ale na rovinu uznávám, že i mně se moc nedařilo.

Takže ve spojení s Karvinou jste byl? Měl jste i jiné nabídky?
Ano, byli jsme v kontaktu a nic jiného jsem neměl. Mám radost, že můžu být zpátky a budeme pokračovat v tom našem cíli, kterým je postup do Synot ligy.

Hned v úvodním jarním kole došlo na vzájemný duel s Vyšehradem. Vy jste však nenastoupil. Proč?
Týden předtím jsem se zranil, navíc jsem před generálkou vypadl ze sestavy a asi bych ani nehrál. Každopádně jsem byl v hledišti a zápas sledoval jako nestranný pozorovatel (smích).

Jediná změna oproti podzimu se tak nakonec udála jen na čísle dresu. S vaší jedenáctkou nastupuje Zbyněk Pospěch. Vyříkáte si to ještě?
Trenér mi možná i s trochou nadsázky říkal, že mi tu jedenáctku dlouho drželi (opět úsměv). Teď má tohle číslo Zbyňa Pospěch, který je starší. Nechám mu ji a vzal jsem si jednadvacítku po Mateji Sivrićovi. Nevidím v tom problém.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná