Generální partner
Světlý režim
27. březen 2016

Spasitel? Autor vítězné trefy Lukáš Budínský

Dlouho to vypadalo, že se budou body v prvním domácím jarním zápase karvinských fotbalistů dělit. To však odmítl Lukáš Budínský, nejlepší střelec Karviné. V páté minutě nastavení rozhodl duel s Vlašimí.

Pekelně dlouho čekal na další gól v mistrovském zápase (teď jich má sedm), přesto suverénně vede klubovou tabulku střelců. Spokojený „Bůďa“ po utkání dlouho vzpomínal, kdy vlastně ten svůj poslední gól vstřelil. „Asi v Olomouci proti béčku Sigmy, ale tam jsme prohráli. Je to už hodně dlouho,“ lovil v paměti. A je tomu skutečně tak - Budínský zažil gólovou radost naposledy 18. října 2015 na Andrově stadionu.

Gól je o to sladší, že právě dnes (neděle 27. března) slaví čtyřiadvacáté narozeniny. „Hezký dárek,“ usmíval se. Zajímavá byla i jeho oslava gólu tzv. „na tučňáka“. „Šli jsme všichni do vápna a dostal jsem krásný míč za obranu od Honzy Růžičky a bylo to jen o tom, abych trefil bránu. Naštěstí to tam spadlo,“ uvedl.

Celý zápas sváděl minisouboj se svým jmenovcem Viktorem, brankářem Vlašimi. „Vím o něm, ale nejsme příbuzní. Je to opravdu jen shoda jmen. Chytal dobře. Možná kdyby nebyl vyloučený, tak před tou gólovou akcí by zůstal zalezlý v bráně a my bychom nevyhráli,“ přemýšlel nahlas.

Uznal také, že první poločas rozhodně nebyl podle představ. „Bylo to hodně kostrbaté a chyběl nám pohyb. Ve druhé půli Vlašimi docházely síly a už to bylo o dost lepší,“ pochvaloval si. Zároveň však přiznal, že to stále není ono. „Je to furt málo. Hrajeme o postup a víme, že musíme přidat,“ dodal na závěr nedělní oslavenec, který se sobotu pasoval do role hrdiny.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná