Generální partner
Světlý režim
25. březen 2016

Na jaře poprvé doma, v sobotu dorazí Vlašim

Karvinští hráči a fanoušci se konečně dočkají! V sobotu od 15 hodin rozehraje domácí MFK OKD zápas 20. kola FNL proti Vlašimi. Na soupeře pozor – v minulém kole remizoval s Ústím.
Velké odhodlání a zároveň těšení se na první domácí zápas je cítit z karvinské kabiny. „My jsme se těšili už na čtvrteční trénink, protože jsme vůbec poprvé vyběhli na hlavní hřiště. Na sobotní zápas se ale také samozřejmě moc těšíme,“ řekl trenér Jozef Weber.

V sobotu na Kovoně to rozhodně nebude „na pohodu“. Podle posledních výsledků se zdá, že se přes zimu soutěž zkvalitnila a týmy z druhé poloviny tabulky umí zavařit favoritům a aspirantům na postup - Frýdek-Místek ukořistil během pár dnů šest bodů v zápasech s Hradcem Králové a Sokolovem. Třinec remizoval se Znojmem a například Vlašim sebrala body Ústí nad Labem. „O to víc nás teď může mrzet pouze bodík z Opavy. Mrzelo mě to déle než obvykle. Ale ukázali jsme si na videu chyby a hráči hned poznali, co bylo špatně,“ litoval i zpětně nepovedeného zápasu hlavní kouč.

Z toho jasně plyne, že favorit si nesmí dovolit nic vypustit. „Přesně tak. Dokud týmy mají zpočátku patřičnou sílu, odhodlání a mají o co hrát, tak budou kousat. Naše druhá liga je ohromně vyrovnaná, což ostatně říká každý a je to pravda. My si to musíme do soboty opět uvědomit a makat nadoraz,“ potvrdil Weber, který už podle svých slov vyřešil dilema s obsazením pozice středního záložníka. Jan Šisler je zraněný a Jan Sedlák vykartovaný. „Vím, koho tam použijeme, ale víc samozřejmě neprozradím,“ usmál se. 

Ve čtvrtek také padl verdikt nad trestem pro Ladislava Volešáka, který v prvním jarním kole sestřelil loktem Jana Šislera – dvouměsíční zápasová stopka pro vyšehradského hráče.

Poměrně velmi zajímavou zimu má za sebou sobotní karvinský soupeř. Nejenže změnil název, ale také trenéra. Dál pokračuje úzká spolupráce s čerstvým čtvrtfinalistou Evropské ligy, pražskou Spartou. Do vlašimského klubu vstoupil nový významný partner a klub se tak přejmenoval z FC Graffin Vlašim na FC Sellier & Bellot Vlašim. 

Ještě před přejmenováním došlo ke změně na trenérské židli – Vlastimila Petrželu nahradil Martin Hašek. Jak je známo, Petržela si to namířil do ostravského Baníku. Klubové vedení proto nabídlo post hlavního kouče Martinu Haškovi. Ten se zimní přípravou vyjádřil spokojenost, i přes množství zranění, které tým postihl. Vlašim na jaře odehrála všechny tři naplánované zápasy a posbírala v nich dva body za remízy s Opavou (0:0) a Ústím nad Labem (2:2). Jedinou porážku si svěřeni Martina Haška připsali před televizními kamerami v Sokolově (0:1). Podzimní vzájemný duel skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Utkání 20. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná - FC Sellier & Bellot Vlašim začne ve Sportovním centru Kovona v sobotu 26. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Orel, na čarách mu budou asistovat kolegové Hock a Antoníček. 

Také na jaře bude v poločasové pauze probíhat soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o permanentku, o soudek piva, klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná