Generální partner
Světlý režim
25. duben 2019

Straka před Libercem: Bude to tvrdý oříšek

V sobotu skončí základní část FORTUNA:LIGY. Karvinští by rádi po výhrách se Zlínem a v Praze na Letné vyhráli třetí zápas v řadě. Podle kouče Františka Straky však narazí na nejkvalitnějšího a nejnepříjemnějšího protivníka od jeho příchodu.
Oslavili jste aspoň trochu a v rámci možností velké vítězství na půdě Sparty?
Myslím si, že ani ne. Máme jiné povinnosti a na slavení ještě není vhodný čas.

Ale určitě jste si výhru na Spartě spolu s týmem vychutnal, ne?
Každý si to určitě užil po svém. Na Letné se nevyhrává často a už vůbec ne takovým rozdílem (úsměv). Kluci byli šťastní a nadšení! Já samozřejmě také. Ovšem pořád musíme stát nohama pevně na zemi.

V sobotu se uzavře základní část FORTUNA:LIGY, do Karviné přijede Liberec. Jaký to je protivník?
Podruhé v řadě narazíme na tým z první šestky. Liberec vnímám z těch týmů, proti kterým jsem měl možnost mužstvo vést jako trenér Karviné, za nejkvalitnějšího a nejnepříjemnějšího protivníka. Ten tým má velkou vnitřní sílu, je hodně silový a má výjimečného střelce Libora Kozáka. Není to sice jen o něm, ale je pro ně moc důležitý. 

Dá se tedy říct, že to bude velmi tvrdý oříšek?
To stoprocentně. Věřím ale, že pokud zopakujeme a navážeme na domácí zápasy s Baníkem nebo Zlínem, tak budeme úspěšní.

To znamená opět hlavně neinkasovat?
Základ je v nule, to je jasné. Potom to chce být produktivní v ofenzivě. Předchozí zápasy jasně ukázaly, že jsme schopni hrát těžké zápasy proti komukoliv v lize. Máme schopné hráče, kteří mají kvalitu, abychom ligu v Karviné udrželi. 

Fanoušci jsou namlsaní, těší se na každý zápas. Poslední výsledky jsou asi tou nejlepší pozvánkou na sobotní odpoledne. Souhlasíte?
Nejprve bych jim chtěl znovu poděkovat, že vážili dalekou cestu do Prahy. Jsem rád, že jsme se postarali o to, aby si ji užili. Věřím, že na Liberec přijdou a povzbudí nás. Budeme to potřebovat!
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii