Generální partner
Světlý režim
26. duben 2019

Do Slezska míří Kozák a spol., Karviná-Liberec (so,17)

Karvinské fotbalisty čeká v sobotu odpoledne duel proti severočeskému klubu, který bojuje o první šestku. Domácí budou útočit na třetí výhru v řadě před domácím fanoušky.
Uběhlo to poměrně rychle – jestliže třetí červencový víkend zahajovali Karvinští v Liberci sezónu, tak čtvrtý dubnový víkend se oba soupeři potkají znovu, ale na druhé straně republiky v posledním kole základní části. Domácí jsou v pohodě, naposledy vyhráli na Spartě a před vlastními fanoušky dvakrát v řadě zvítězili, navíc neinkasovali. Ovšem nenechte se zmást, Severočeši mají také formu a chtějí do skupiny o titul.;

Karvinští mají jasno, že skončí po základní části na patnácté příčce a je jen otázkou, s jakou výchozí pozicí vstoupí do nadstavby. Ideální scénář? Navýšit náskok na poslední Duklu a stáhnout soupeře před sebou. „Liberec bude ale tvrdým oříškem. Slovan vnímám z těch týmů, proti kterým jsem měl možnost mužstvo vést jako trenér Karviné, za nejkvalitnějšího a nejnepříjemnějšího protivníka s velkou vnitřní silou. Jde hodně silový tým,“ upozorňuje trenér MFK František Straka.

Prvním základem úspěchu je podle kouče Karviné nula vzadu, následně produktivita v ofenzivě. „Předchozí zápasy jasně ukázaly, že jsme schopni hrát těžké zápasy proti komukoliv v lize. Máme schopné hráče, kteří mají kvalitu, abychom ligu v Karviné udrželi. Věřím, že nás fanoušci přijdou povzbudit, budeme je moc potřebovat,“ podotkl Straka.Liberec ovšem nepatří mezi oblíbené soupeře Karviné. V dosavadních prvoligových střetnutích vyválčili Karvinští proti tradičnímu účastníkovi nejvyšší soutěže pouze dva body za remízu doma 0:0 (26.10.2016) a pod Ještědem 2:2 (3.3.2018). V domácím prostředí dokonce slezský celek ještě Liberci nevstřelil ani gól. 

Akcie Slovanu drží na jaře hlavně ostřílený borec Libor Kozák. Velká zimní posila se Slovanu stoprocentně vyplácí. Vždyť vytáhlý útočník se zkušenostmi z italské nebo anglické ligy nastřílel na jaře už sedm gólů, naposledy třemi trefami z penalt „popravil“ Slovácko. „Libor Kozák je výjimečný střelec, pro hru Liberce je extrémně důležitý,“ pravil Straka.  

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Slovan Liberec startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 27. dubna od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka, na lajnách potom jeho kolegové Flimmel a Vaňkát. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo