Generální partner
Světlý režim
25. duben 2019

Straka před Libercem: Bude to tvrdý oříšek

V sobotu skončí základní část FORTUNA:LIGY. Karvinští by rádi po výhrách se Zlínem a v Praze na Letné vyhráli třetí zápas v řadě. Podle kouče Františka Straky však narazí na nejkvalitnějšího a nejnepříjemnějšího protivníka od jeho příchodu.
Oslavili jste aspoň trochu a v rámci možností velké vítězství na půdě Sparty?
Myslím si, že ani ne. Máme jiné povinnosti a na slavení ještě není vhodný čas.

Ale určitě jste si výhru na Spartě spolu s týmem vychutnal, ne?
Každý si to určitě užil po svém. Na Letné se nevyhrává často a už vůbec ne takovým rozdílem (úsměv). Kluci byli šťastní a nadšení! Já samozřejmě také. Ovšem pořád musíme stát nohama pevně na zemi.

V sobotu se uzavře základní část FORTUNA:LIGY, do Karviné přijede Liberec. Jaký to je protivník?
Podruhé v řadě narazíme na tým z první šestky. Liberec vnímám z těch týmů, proti kterým jsem měl možnost mužstvo vést jako trenér Karviné, za nejkvalitnějšího a nejnepříjemnějšího protivníka. Ten tým má velkou vnitřní sílu, je hodně silový a má výjimečného střelce Libora Kozáka. Není to sice jen o něm, ale je pro ně moc důležitý. 

Dá se tedy říct, že to bude velmi tvrdý oříšek?
To stoprocentně. Věřím ale, že pokud zopakujeme a navážeme na domácí zápasy s Baníkem nebo Zlínem, tak budeme úspěšní.

To znamená opět hlavně neinkasovat?
Základ je v nule, to je jasné. Potom to chce být produktivní v ofenzivě. Předchozí zápasy jasně ukázaly, že jsme schopni hrát těžké zápasy proti komukoliv v lize. Máme schopné hráče, kteří mají kvalitu, abychom ligu v Karviné udrželi. 

Fanoušci jsou namlsaní, těší se na každý zápas. Poslední výsledky jsou asi tou nejlepší pozvánkou na sobotní odpoledne. Souhlasíte?
Nejprve bych jim chtěl znovu poděkovat, že vážili dalekou cestu do Prahy. Jsem rád, že jsme se postarali o to, aby si ji užili. Věřím, že na Liberec přijdou a povzbudí nás. Budeme to potřebovat!
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo