Generální partner
Světlý režim
4. únor 2021

Bielan před Opavou: Klukům věříme, derby bude náročné hlavně psychicky

Slezské derby se blíží! Asistent trenéra Marek Bielan vidí v Opavě silného a hlavně hodně nepříjemného soupeře. Ovšem Karvinští potřebují prolomit špatnou bilanci na vlastním stadionu. Cíl je tak úplně jasný - vyhrát!

Minulý týden se podařilo získat první bod v roce 2021. Jak důležité bude na to navázat v domácí zápase s posledním týmem tabulky?
Pro nás je nadcházející utkání důležité i po psychické stránce. Když vyhrajeme a budeme na čtyřiadvaceti bodech, tak to bude skvělé! Klukům věříme, ale bude to hodně o hlavě. 

Může týmu pomoci návrat kapitána Michala Papadopulose, který nesměl v Teplicích hrát kvůli čtyřem žlutým kartám?
Michal je osobnost, nadstandardní útočník a umí dát gól – výhoda to je bezesporu. Na trefu čeká od zápasu v Plzni, který rozhodl, a my pevně věříme, že se opět gólově nakopne. Ostatně v Opavě ve druhém kole zápas rozhodl, protože jeden gól dal a na druhý přihrál. Jeho přítomnost na hřiště je moc důležitá. 

Shodneme se na tom, že by mělo být klíčové vstřelení prvního gólu?
Určitě ano. Kdybychom vstřelili první gól, tak nám to hodně pomůže. Dopředu máme sílu, doma si umíme připravit dost šancí, ale je to o jejich proměňování. I z toho důvodu jsme doma brali tři body pouze s Bohemkou. 

Takřka nulová produktivita je soupeřův problém, a proto je poslední. 
Viděl jsem spoustu zápasů Opavy pod trenérem Kováčem a změnili se, hodně se změnili. Hrají náročný a běhavý fotbal, přes zimu udělali poměrně dost změn a přivedli hráče, kterým věří. Praktikují vysoký presink, jsou hodně nepříjemní. Chybí jim ale góly, nejsou produktivní. Věřím, že jim to ještě vydrží a my v sobotu zvítězíme.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo