Generální partner
Světlý režim
4. únor 2021

Bielan před Opavou: Klukům věříme, derby bude náročné hlavně psychicky

Slezské derby se blíží! Asistent trenéra Marek Bielan vidí v Opavě silného a hlavně hodně nepříjemného soupeře. Ovšem Karvinští potřebují prolomit špatnou bilanci na vlastním stadionu. Cíl je tak úplně jasný - vyhrát!

Minulý týden se podařilo získat první bod v roce 2021. Jak důležité bude na to navázat v domácí zápase s posledním týmem tabulky?
Pro nás je nadcházející utkání důležité i po psychické stránce. Když vyhrajeme a budeme na čtyřiadvaceti bodech, tak to bude skvělé! Klukům věříme, ale bude to hodně o hlavě. 

Může týmu pomoci návrat kapitána Michala Papadopulose, který nesměl v Teplicích hrát kvůli čtyřem žlutým kartám?
Michal je osobnost, nadstandardní útočník a umí dát gól – výhoda to je bezesporu. Na trefu čeká od zápasu v Plzni, který rozhodl, a my pevně věříme, že se opět gólově nakopne. Ostatně v Opavě ve druhém kole zápas rozhodl, protože jeden gól dal a na druhý přihrál. Jeho přítomnost na hřiště je moc důležitá. 

Shodneme se na tom, že by mělo být klíčové vstřelení prvního gólu?
Určitě ano. Kdybychom vstřelili první gól, tak nám to hodně pomůže. Dopředu máme sílu, doma si umíme připravit dost šancí, ale je to o jejich proměňování. I z toho důvodu jsme doma brali tři body pouze s Bohemkou. 

Takřka nulová produktivita je soupeřův problém, a proto je poslední. 
Viděl jsem spoustu zápasů Opavy pod trenérem Kováčem a změnili se, hodně se změnili. Hrají náročný a běhavý fotbal, přes zimu udělali poměrně dost změn a přivedli hráče, kterým věří. Praktikují vysoký presink, jsou hodně nepříjemní. Chybí jim ale góly, nejsou produktivní. Věřím, že jim to ještě vydrží a my v sobotu zvítězíme.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná