Generální partner
Světlý režim
5. únor 2021

První zápas odvet ve znamení slezského derby, Karviná-Opava (so,16)

Fotbalisté MFK vstoupí do druhé části sezóny duelem proti tradičnímu rivalovi ještě bez gólmanské jedničky Petra Bolka. Utkání se bude hrát v rámci 18. kola v sobotu odpoledne.

Po dotáhnutí dvoubrankového manka a zisku jednoho bodu v Teplicích, by rádi karvinští fotbalisté v domácím prostředí naplno bodovali proti poslednímu týmu tabulky. „Po psychické stránce to bude nesmírně těžké utkání. Klukům ale věříme,“ prohlásil asistent trenéra Marek Bielan. 

Do sestavy by se měl po jednozápasovém trestu vrátit kapitán Michal Papadopulos, jehož přítomnost na hřišti je důležitá. „Michal je osobnost a nadstandardní útočník, který umí dát gól,“ pokyvoval hlavou Bielan, který chválí soupeře. „Pod trenérem Kováčem se Opava hodně změnila. Hraje náročný a běhavý fotbal, přes zimu v klubu udělali poměrně dost změn a přivedli hráče, kterým věří. Praktikují vysoký presink, jsou hodně nepříjemní. Chybí jim ale góly, nejsou produktivní. Věřím, že jim to ještě vydrží a my v sobotu zvítězíme,“ dodal vážným a bojovným hlasem Marek Bielan.  

Podobně hovořil i Tomáš Jursa, který v Opavě působil přes pět let. „Kádr mají slušný, ale nedávají góly. Střelecky se fakt trápí a se záchranou to budou mít složité, ještě když letos padají tři týmy. Potřebují se chytit a udělat pár dobrých výsledků. Ale až po našem vzájemném zápase,“ řekl Jursa.

Aktuálně poslední tým tabulky udělal v rekordně krátké zimní pauze spoustu změn. Nový sportovní manažer Pavel Zavadil, který po podzimu ukončil kariéru, ve spolupráci s trenérem Radoslavem Kováčem přivedli poměrně dost nových hráčů (převážně na hostování) do bojů o záchranu – opavský dres nově oblékají Jiří Kulhánek, Tomáš Čvančara, Lukáš Kania, Aleš Nešický, David Březina, Patrik Hellebrand a staronová tvář Tomáš Smola. Ze Slovenska pak přestoupil do SFC gólman Tomáš Digaňa. Sobotní utkání kvůli kartám určitě vynechají David Březina a kapitán Jan Žídek.

Opavští mají v novém roce za sebou už pět zápasů, jelikož dohrávali domácí duel se Spartou. V tom hráli velice dobrý fotbal, ale stejně nakonec prohráli 0:3. Prozatím získali, stejně jako Karvinští, jeden bod za bezbrankovou remízu na půdě Bohemians Praha 1905. 
První vzájemný duel v této sezóně skončil v rámci 2. kola vítězstvím MFK Karviná 2:1. Poslední vzájemný duel na karvinské půdě vítěze nepoznal – výsledek byl 0:0 (23. června 2020).

Utkání 18. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SFC Opava začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 6. února v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná