Generální partner
Světlý režim
7. únor 2021

Rafael Tavares: Zakončení patičkou se nabízelo, jsem šťastný!

Pouhých čtyřiačtyřicet minut mu stačilo v posledních dvou utkáních na to, aby vstřelil dva góly a zařídil celkem čtyři body! V Teplicích dal Rafael Tavares gól zblízka po dorážce, ve slezském derby se naopak blýskl efektní patičkou.

Rafo, jak důležité bylo z vašeho pohledu vítězství nad Opavou?
Moc důležité. Potřebovali jsme doma vyhrát a jsem přesvědčený, že tahle výhra nám dodá víc sebejistoty hlavně v domácím prostředí. Je to moc pozitivní výsledek, vždyť jsme letos poprvé vyhráli.

Vítězství se vůbec nerodilo lehce. Proč tým začne šlapat až v okamžiku, kdy prohrává. Stalo se to už poněkolikáté v sezóně. Máte pro to vysvětlení?
Nevím. Není samozřejmě dobré dotahovat náskok soupeře, my to víme. Zároveň si ale jsme vědomi naší síly, nevzdáváme se, dáme hlavy nahoru a věříme, že jsme schopni nepříznivé skóre otočit.

V Teplicích jste vstřelil důležitý gól, který znamenal remízu. Nyní s Opavou byl váš gól dokonce vítězný. Chce se říct, že konečně vám to tam padá po letním příchodu z Trnavy.
Jsem šťastný! V obou utkáních jsem využil těch pár minut, co mi trenéři dali. Dávám do toho na trávníku vše, tvrdě pracuji. Snažím pomoct týmu a pochopitelně skórovat z každé možnosti, do které se dostanu.

Vaše zakončení bylo hezké a efektní. Přesně takhle jste to zamýšlel?
Způsob tohoto zakončení se nabízel. Když ke mně letěl míč od Kristi Qoseho, tak jsem tomu šel pohybem naproti a vyšlo to takhle. Jsem šťastný za takový krásný závěr. Máme tři body, perfektní.

Jak se aktuálně cítíte? Přeci jen vás nějakou dobu tížilo zranění, které jste si během podzimu obnovil – mluvil o tom trenér Jarábek na pozápasové tiskové konferenci.
Už jsem v pohodě a zdravý. Pro mě je teď náročné tohle počasí - ten klimatický rozdíl oproti Jižní Americe je velký. Jsem tady v Evropě sice už nějaký čas, ale pořád je to pro mě nepříjemné. Ale pomalinku si začínám zvykat (úsměv).Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná