Generální partner
Světlý režim
20. říjen 2017

Bodový zisk se jeví jako nutnost, Teplice-Karviná (so,17)

Tristní bilanci jednoho získaného a bodu a pouze jednoho vstřeleného gólu z trávníků soupeřů budou chtít vylepšit fotbalisté MFK v severočeských Teplicích.

Jedna třetina HET ligy je za nimi a rozhodně nemůžou být spokojení. Karvinští fotbalisté získali v deseti kolech pouze osm bodů. Další se pokusí přidat na druhém konci republiky. „Naše situace ještě není kritická, ale vážná určitě. Potřebujeme pořádně bodovat a jsem přesvědčený, že všichni hráči udělají pro sobotní úspěch maximum,“ tvrdí trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Poslední vzájemný duel je starý přesně půl roku. Vypozoroval trenérský štáb nějaké změny ve hře teplického týmu? „Ne. Mají stejného trenéra a kádr stejně jako my ustálený pouze s několika málo změnami. Velký rozdíl v jejich hře nevidím,“ podotkl Weber.

Teplice byly v loňské sezóně společně s Plzní, Slavií a Jabloncem jediné kluby, které dokázaly nováčka ze Slezska porazit v obou zápasech. „U nás hrály Teplice naprosto skvěle, když na to tak s odstupem času vzpomínám, musím smeknout pomyslný klobouk. U nich v dubnu to bylo podobné, oni lépe kombinovali a my hráli spíš bojácně. Teď už by to chtělo zlomit,“ burcuje defenzivní záložník Marek Janečka.

Karvinští by podle Jozefa Webera brali před zápasem i bod za jakoukoliv remízu. „Každý bodík je v naší situaci dobrý a vážili bychom si jej,“ doplnil šéf karvinské lavičky. Celý tým vyrazil směr Teplice v pátek v dopoledních hodinách.  

Severočeši se po třetině soutěže nacházeli na osmé příčce s třinácti body. V domácím prostředí z pěti duelů tři vyhráli a ve dvou remizovali. Aktuálně se svěřenci Daniela Šmejkala musejí obejít bez své brankářské jedničky Tomáše Grigara, který si poranil koleno v zápase s Libercem a podzim pro něj skončil. Příležitost tak dostává Jakub Diviš a v minulých dnech klub jako dvojku angažoval Jana Šedu.

V kádru Teplic najdou karvinští fanoušci jméno Patrika Dresslera, který se v létě na sever Čech vrátil po půlročním hostování právě z Karviné. Přes léto v Teplicích udrželi své hlavní eso Martina Filla, prim stále hraje také kapitán Admir Ljevakovič a nebezpečný pro všechny soupeře je bezesporu rovněž zkušený Jan Rezek.

Utkání 11. kola HET ligy FK Teplice – MFK Karviná začíná v AGC aréně Na Stínadlech v sobotu 21. října v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka, na čarách jeho kolegové Hrabovský a Kříž.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo