Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2022

Bude to pro nás svátek, řekl před duelem se Slavií Vladimír Neuman

Zatím neví, zda se postaví do brány, každopádně se na osmifinálové utkání MOL Cupu proti pražskému velkoklubu Vladimír Neuman moc těší. A to nejen kvůli nadcházejícímu zápasu, ale i díky příjemným vzpomínkám. O všem promluvil dva dny před duelem…

Před rokem a půl pomohl v Edenu k senzační remíze 1:1, když lapil penaltu pod Tribunou Sever tehdejšímu nejlepšímu střelci soutěže Janu Kuchtovi. „Na to nejde zapomenout. Tam začala naše série, která stále trvá - se Slavií jsme už třikrát neprohráli a naposledy ji v únoru u nich porazili. Tím jsme jim ukončili jejich skvělou domácí sérii,“ vybavuje si správně Vladimír Neuman.

Aktuální brankářská jednička věří, že v pátek odpoledne přijde hodně lidí. Zároveň doufá v krásný zápas. „Pro nás i naše fanoušky to jistě bude svátek. Slavia půjde do zápasu v roli jasného favorita a určitě bude chtít postoupit. Rád bych se postavil do brány, ale uvidíme,“ usmál se Neuman.

S největší pravděpodobností soupeř dorazí v nejsilnější možné sestavě i s třemi exkarvinskými hráči Ondřejem Lingrem, Matějem Juráskem a Eduardem Santosem. I to bude utkání dodávat náboj. „I pro ně to bude speciální, budou se tady chtít jistě ukázat. Těším se hlavně na Ondru, jsme kamarádi,“ řekl Vladimír Neuman.

Cítí šanci přes velkého favorita postoupit do jarního čtvrtfinále? „Šance je vždycky. Navíc hrajeme doma, kde se nám daří. Věřím a spoléhám na pomoc lidí, fanoušků,“ uzavřel muž s jedničkou na dresu.Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo