Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2022

Konec podzimu okoření pohárový duel, Karviná-Slavia (pá,17)

Čtvrté utkání v rámci letošního MOL Cupu čeká na fotbalisty MFK. Po třech úspěšných venkovních duelech proti týmům z nižších soutěží se představí poprvé doma a hned proti špičkovému týmu - v pátek odpoledne hostí pražskou Slavii.

Ne, lepší zápas na závěr podzimu si celý tým i fanoušci nemohli přát! Do Karviné přijede silná Slavia – po první části sezóny druhý tým nejvyšší soutěže. Jasným favoritem je Slavia, ovšem Karvinští věří v domácí prostředí a skvělou vzájemnou bilancí. V posledních třech duelech se Slavií neprohráli. „Bude to extrémně těžký oříšek. Navíc Slavia je v laufu, daří se jí a přijede v nejsilnější možné sestavě. I to svědčí o tom, jakou důležitost přikládá tomuto zápasu,“ uvedl trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Nejlépe vystihl pocity celé kabiny gólman Vladimír Neuman, který se těší na setkání s Ondřejem Lingrem. „Bude to pro nás svátek. Věřím, že stejně tak pro naše fanoušky. Slavia je jasný favorit, určitě bude chtít postoupit. Tvrdím ale, že máme šanci i my. Ta je vždy! Hrajeme doma, daří se nám tady a spoléháme i na podporu fanoušků,“ podotkla brankářská jednička MFK.

V podobném duchu hovořil i Hejdušek. „Konečně se představíme doma, to je hlavní. Pokud chceme být úspěšní, musíme hrát organizovaně, zodpovědně a být nebezpeční směrem dopředu. Kluci musí hrát jako o život a eliminovat soupeřovu útočnou fázi. Vždyť Slavia z posledních čtyř utkání dala vždy minimálně aspoň tři góly a dokonce v derby porazila Spartu 4:0,“ řekl na adresu soupeře Tomáš Hejdušek.


Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského mají za sebou podzim, během kterého se představili na třech frontách – ve FORTUNA:LIZE, Evropské konferenční lize a MOL Cupu. Ve F:L přezimují druzí s dvoubodovým mankem na Plzeň, na evropské scéně nepostoupili do jarních bodů a v MOL Cupu se teprve uvidí. Každopádně na domácí pohárové scéně absolvovali slávisté pouze jediné utkání - na půdě pražské Dukly zvítězili jednoznačně 4:0.

Nejvíc natěšený z kádru Slavie je na utkání Ondřej Lingr – odchovanec klubu. „Pro mě je to asi vrchol sezóny, moc se těším. Karvinou pořád sleduji a doufám, že na jaře postoupí zpátky do první ligy,“ řekl po posledním ligovém utkání ve Zlíně, kde vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Slávisté se však musí mít na pozoru, neboť dobře vědí, že už tři zápasy Karvinou neporazili. Ba co víc, poslední vzájemný duel, který se hrál v únoru v Edenu, prohráli. „To byl úlet,“ ulevil si asistent hlavního kouče Jaroslav Köstl. Přiznal ale, že do Slezska, konkrétně do Karviné, jezdí rád. „Karviná svou infrastrukturou a vším patří do ligy. Mám to tam rád, ten stadion i prostředí. Ale chceme a potřebuje uspět. Hraje se o trofej, kterou jsme v minulé sezóně nezískali a rádi bychom ji vrátili do Edenu,“ zakončil Köstl.

Oba kluby se potkávají v rámci MOL Cupu již popáté. V předchozích třech případech vyhrála Slavia, jednou i Karviná - 14. listopadu 2009 trefil výhru 1:0 Marcel Pavlík. V odvetě však favorit dvěma góly manko smazal a postoupil. Poslední dvě utkání se hrála v Edenu, šlo vždy o čtvrtfinále (2017 a 2019) a Karvinští vysoko prohráli (2:5 a 0:5).


Osmifinálové utkání MOL Cupu MFK Karviná – SK Slavia Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v pátek 18. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dalibor Černý. Vstupenky budou na pokladnách hodinu před výkopem v jednotné ceně 150 Kč. Permanentkáři mají vstup zdarma.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo