Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2022

Konec podzimu okoření pohárový duel, Karviná-Slavia (pá,17)

Čtvrté utkání v rámci letošního MOL Cupu čeká na fotbalisty MFK. Po třech úspěšných venkovních duelech proti týmům z nižších soutěží se představí poprvé doma a hned proti špičkovému týmu - v pátek odpoledne hostí pražskou Slavii.

Ne, lepší zápas na závěr podzimu si celý tým i fanoušci nemohli přát! Do Karviné přijede silná Slavia – po první části sezóny druhý tým nejvyšší soutěže. Jasným favoritem je Slavia, ovšem Karvinští věří v domácí prostředí a skvělou vzájemnou bilancí. V posledních třech duelech se Slavií neprohráli. „Bude to extrémně těžký oříšek. Navíc Slavia je v laufu, daří se jí a přijede v nejsilnější možné sestavě. I to svědčí o tom, jakou důležitost přikládá tomuto zápasu,“ uvedl trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek.

Nejlépe vystihl pocity celé kabiny gólman Vladimír Neuman, který se těší na setkání s Ondřejem Lingrem. „Bude to pro nás svátek. Věřím, že stejně tak pro naše fanoušky. Slavia je jasný favorit, určitě bude chtít postoupit. Tvrdím ale, že máme šanci i my. Ta je vždy! Hrajeme doma, daří se nám tady a spoléháme i na podporu fanoušků,“ podotkla brankářská jednička MFK.

V podobném duchu hovořil i Hejdušek. „Konečně se představíme doma, to je hlavní. Pokud chceme být úspěšní, musíme hrát organizovaně, zodpovědně a být nebezpeční směrem dopředu. Kluci musí hrát jako o život a eliminovat soupeřovu útočnou fázi. Vždyť Slavia z posledních čtyř utkání dala vždy minimálně aspoň tři góly a dokonce v derby porazila Spartu 4:0,“ řekl na adresu soupeře Tomáš Hejdušek.


Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského mají za sebou podzim, během kterého se představili na třech frontách – ve FORTUNA:LIZE, Evropské konferenční lize a MOL Cupu. Ve F:L přezimují druzí s dvoubodovým mankem na Plzeň, na evropské scéně nepostoupili do jarních bodů a v MOL Cupu se teprve uvidí. Každopádně na domácí pohárové scéně absolvovali slávisté pouze jediné utkání - na půdě pražské Dukly zvítězili jednoznačně 4:0.

Nejvíc natěšený z kádru Slavie je na utkání Ondřej Lingr – odchovanec klubu. „Pro mě je to asi vrchol sezóny, moc se těším. Karvinou pořád sleduji a doufám, že na jaře postoupí zpátky do první ligy,“ řekl po posledním ligovém utkání ve Zlíně, kde vstřelil dva góly a na jeden přihrál.

Slávisté se však musí mít na pozoru, neboť dobře vědí, že už tři zápasy Karvinou neporazili. Ba co víc, poslední vzájemný duel, který se hrál v únoru v Edenu, prohráli. „To byl úlet,“ ulevil si asistent hlavního kouče Jaroslav Köstl. Přiznal ale, že do Slezska, konkrétně do Karviné, jezdí rád. „Karviná svou infrastrukturou a vším patří do ligy. Mám to tam rád, ten stadion i prostředí. Ale chceme a potřebuje uspět. Hraje se o trofej, kterou jsme v minulé sezóně nezískali a rádi bychom ji vrátili do Edenu,“ zakončil Köstl.

Oba kluby se potkávají v rámci MOL Cupu již popáté. V předchozích třech případech vyhrála Slavia, jednou i Karviná - 14. listopadu 2009 trefil výhru 1:0 Marcel Pavlík. V odvetě však favorit dvěma góly manko smazal a postoupil. Poslední dvě utkání se hrála v Edenu, šlo vždy o čtvrtfinále (2017 a 2019) a Karvinští vysoko prohráli (2:5 a 0:5).


Osmifinálové utkání MOL Cupu MFK Karviná – SK Slavia Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v pátek 18. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dalibor Černý. Vstupenky budou na pokladnách hodinu před výkopem v jednotné ceně 150 Kč. Permanentkáři mají vstup zdarma.

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo