Generální partner
Světlý režim
16. listopad 2022

Trenér Hejdušek: Doma se Slavií? Třešnička na závěr podzimu

Velký zápas na závěr podzimu čeká svěřence trenéra Tomáše Hejduška. V předzápasovém rozhovoru mluvil kouč MFK o síle Slavie i úspěšné sérii s tímto pražským klubem.

Trenére, jak prestižní a zajímavý zápas čeká na vaše svěřence a fanoušky v pátek odpoledne?
Určitě to je zápas, na který se musí všichni těšit! Už jsem to říkal hned po losu, je to taková třešnička na pomyslném dortu v závěru podzimní části.

Berete to i jako odměnu, že se představíte konečně doma a proti tak zvučnému soupeři, za dlouhé výjezdy do Bzence a hlavně na jih Čech do Soběslavi?
Je to tak, hrajeme konečně doma před vlastními fanoušky – to je hlavní. Při losu jsme měli štěstí, vyfasovali jsme nejprve třetiligového soupeře a následně dva divizní. Aktuálně se nám doma daří a všichni se budeme snažit podporu fanoušků splatit co nejlepším výkonem.

Jak se dá na tým jako Slavia připravit?
O motivaci je postaráno (úsměv). Ale samozřejmě pokud Slavia z posledních čtyř utkání dala vždy minimálně aspoň tři góly a dokonce v derby porazila Spartu 4:0, tak v první řadě musíme eliminovat jejich útočnou fázi. To ale neznamená, že bude jenom bránit. Pokud chceme být úspěšní, musíme hrát organizovaně, zodpovědně a být nebezpeční směrem dopředu. Kluci musí hrát jako o život.

Počítáte s tím, že přijedou v nejsilnější možné sestavě?
Ano, tomu věřím! A je to dobře. Jsou v laufu, četl jsem nějaké vyjádření Ondry Lingra, jak moc se těší, a že ten zápas je pro ně nesmírně důležitý. Pro něj, Matěje Juráska i Eduarda Santose to určitě bude trochu specifičtější, možná až peprné. Je fajn, že takoví kluci prošli Karvinou, je to velké plus pro celý klub i město i fanoušky.

Už třikrát po sobě Karviná se Slavií neprohrála, přičemž dvě utkání se hrála v Praze. Víte o této sérii a věříte, že by se ještě mohla natáhnout?
Bude to extrémně těžké. Statistiky jsou hezká věc, ale realita bývá někdy jiná. Momentálně to spíš beru tak, že máme během krátké doby třetí pokus Slavii porazit. Neuspěli proti jejich béčku, následně ani proti Vlašimi, s kterou sešívaní spolupracují. Takže si říkám, že by to snad mohlo do třetice vyjít, i když tohle bude ten nejtěžší oříšek.

Související články

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo