Generální partner
Světlý režim
22. únor 2021

Christián Herc: Brzké vyrovnání bylo klíčové, bod je dobrý

Na krásný gól proti Spartě navázal Christián Herc snad ještě hezčí trefou proti Liberci, která nakonec znamenala zisk bodu. Slovenský střední záložník se rozstřílel - v posledních čtyřech utkáních se trefil hned třikrát!

Christiáne, jste v kabině s bodem proti silnému Liberci spokojení?
Řekl bych, že ano. Pokaždé jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a získat tři body. Ale tentokrát je ten bod dobrý.

V domácím prostředí často inkasujete jako první a potom dotahujete. Už jste na to zvyklí, že?
Dá se to tak říct (úsměv). Pokud si dobře pamatuji, tak naposledy jsme doma dali první gól v listopadu Bohemce a utkání nakonec vyhráli.

Bylo důležité, že jste s Libercem odpověděli na vedoucí gól hned za tři minuty?
Liberec má dobrou obranu, moc neinkasuje. Brzké vyrovnání bylo klíčové. Tušili jsme, že by to mohl být zápas o jednom gólu. Nakonec se oba týmy trefily jednou. Myslím si, že kdyby hosté drželi vedení delší dobu, tak bychom asi už nevyrovnali. Ale naštěstí bylo všechno jinak.


Ano, díky vám. Předvedl jste krásné sólo a přesné zakončení. Co se vám honilo hlavou s míčem u nohy?
V první chvíli po sklepnutí od Michala Papadopulose jsem chtěl nahrávat Bartovi (Lukáš Bartošák – pozn.), protože byl vlevo sám. Jenže potom jsem přešel přes jednoho protihráče a najednou byl celý střed hřiště otevřený. Tak jsem se snažil míč navést na střed a před vápnem vystřelit. Spadlo to do brány naštěstí přesně (smích).

V posledních čtyřech zápasech jste se trefil třikrát – to je na středního záložníka skvělá bilance.
Jsem za to moc rád, ale ani jeden gól neznamenal tři body – to mě trochu mrzí. V Teplicích jsme remizovali, na Spartě prohráli a teď s Libercem opět remizovali. Ale samozřejmě každý gól je výborný a těší mě, že pomáhám celému týmu.

Vypadá to, že vám vyhovuje hra na dva defenzivní záložníky, tedy rozestavení 4-2-3-1. Je to tak?
Určitě, sedí mi to. Momentálně tam hraji spolu s Vojtou Smržem a před námi je Tomáš Ostrák. Rozumíme si na hřišti a je to fajn. I s Kristi Qosem, který je teď zraněný, je to bez problémů. Celkově máme dobré mužstvo a tvrdím, že bychom se mohli klidně pohybovat v tabulce víc nahoře. Chtělo by to dovézt z Boleslavi aspoň bod a potom doma porazit Brno!

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná