Generální partner
Světlý režim
22. únor 2021

Christián Herc: Brzké vyrovnání bylo klíčové, bod je dobrý

Na krásný gól proti Spartě navázal Christián Herc snad ještě hezčí trefou proti Liberci, která nakonec znamenala zisk bodu. Slovenský střední záložník se rozstřílel - v posledních čtyřech utkáních se trefil hned třikrát!

Christiáne, jste v kabině s bodem proti silnému Liberci spokojení?
Řekl bych, že ano. Pokaždé jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a získat tři body. Ale tentokrát je ten bod dobrý.

V domácím prostředí často inkasujete jako první a potom dotahujete. Už jste na to zvyklí, že?
Dá se to tak říct (úsměv). Pokud si dobře pamatuji, tak naposledy jsme doma dali první gól v listopadu Bohemce a utkání nakonec vyhráli.

Bylo důležité, že jste s Libercem odpověděli na vedoucí gól hned za tři minuty?
Liberec má dobrou obranu, moc neinkasuje. Brzké vyrovnání bylo klíčové. Tušili jsme, že by to mohl být zápas o jednom gólu. Nakonec se oba týmy trefily jednou. Myslím si, že kdyby hosté drželi vedení delší dobu, tak bychom asi už nevyrovnali. Ale naštěstí bylo všechno jinak.


Ano, díky vám. Předvedl jste krásné sólo a přesné zakončení. Co se vám honilo hlavou s míčem u nohy?
V první chvíli po sklepnutí od Michala Papadopulose jsem chtěl nahrávat Bartovi (Lukáš Bartošák – pozn.), protože byl vlevo sám. Jenže potom jsem přešel přes jednoho protihráče a najednou byl celý střed hřiště otevřený. Tak jsem se snažil míč navést na střed a před vápnem vystřelit. Spadlo to do brány naštěstí přesně (smích).

V posledních čtyřech zápasech jste se trefil třikrát – to je na středního záložníka skvělá bilance.
Jsem za to moc rád, ale ani jeden gól neznamenal tři body – to mě trochu mrzí. V Teplicích jsme remizovali, na Spartě prohráli a teď s Libercem opět remizovali. Ale samozřejmě každý gól je výborný a těší mě, že pomáhám celému týmu.

Vypadá to, že vám vyhovuje hra na dva defenzivní záložníky, tedy rozestavení 4-2-3-1. Je to tak?
Určitě, sedí mi to. Momentálně tam hraji spolu s Vojtou Smržem a před námi je Tomáš Ostrák. Rozumíme si na hřišti a je to fajn. I s Kristi Qosem, který je teď zraněný, je to bez problémů. Celkově máme dobré mužstvo a tvrdím, že bychom se mohli klidně pohybovat v tabulce víc nahoře. Chtělo by to dovézt z Boleslavi aspoň bod a potom doma porazit Brno!

Rozhovory Rozhovory
čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo