Generální partner
Světlý režim
19. únor 2021

Trenér Jarábek před Libercem: Očekávám spíš bojovné utkání

V neděli se v Karviné představí účastník tohoto ročníku Evropské ligy. Jak vidí nadcházejícího soupeře a co o něm soudí trenér MFK Karviná Juraj Jarábek?

Trenére, vysvětlili jste si chyby z posledního ligového utkání na půdě Sparty?
Ano, interně jsme si to rozebrali. Věřím, že si z toho hráči poučí a nebudou takové chyby opakovat. 

V neděli hostíte Liberec, který má za sebou středeční domácí dohrávku, ve které zdolal Zlín těsně 1:0. Co vám ten zápas ukázal?
Šlo o bojovný a vyrovnaný zápas, což dokresluje i neproměněná penalta Poznara v závěru utkání. Celkově patří Liberec do české špičky, pyšní se spolu se Slováckem a Baníkem druhou nejlepší obranou v celé lize. Předpokládám, že právě z obrany budou Liberečtí vycházet a zároveň spoléhat na rychlé brejky a standardní situace. K tomu si ještě něco řekneme a budeme hráče právě na nebezpečné hostující standardní situace upozorňovat.

Čekáte bojovný zápas?
Myslím, že jo. Spíš to bude o bojovnosti, než o nějaké kráse. Asi k tomu bude vybízet i terén, přeci jen je únor a na nějaký super líbivý fotbal to nevidím.

Na koho si bude muset dát z kádru soupeře největší pozor?
Mají dva kvalitní a vyrovnané gólmany, obrana hraje dlouhodobě spolu. Uvidíme, jak to dopadne s Koscelníkem, kterého řeší disciplinárka. A dopředu? Mosquera, Pešek, Mara či sedmigólový Rabušic. To jsou všechno borci, kteří pomohli Liberci na podzim do skupinové fáze Evropské ligy. Kvalitu mají obrovskou. 

Zmínil jste útočníka Michaela Rabušice, který je zatím na sedmi trefách. Ovšem váš tým se rozhodně nemá za co stydět – kapitán Michal Papadopulos vstřelil šest gólů…
…v posledních dvou zápasech se trefil třikrát a v prvním jarním kole na Slovácku ještě nedal penaltu. Vždycky je ale fajn, když máte v útoku někoho, kdo střílí góly. Věřím, že to bude Papovi padat do sítí soupeřů i nadále (úsměv). 

Liberec koučuje Pavel Hoftych, kterého moc dobře znáte z působení v Trnavě. Už jste si psali?
To ne. Ale sem tam si napíšeme. Před zápasem ho nebudu kontaktovat, pozdravíme se a možná něco probereme až po zápase.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná