Generální partner
Světlý režim
20. únor 2021

Do Karviné dorazí účastník Evropské ligy, Karviná-Liberec (ne,14)

Fotbalisty MFK čeká znovu po čtrnácti dnech domácí zápas - na Městský stadion v Karviné-Ráji zavítá severočeský Slovan Liberec. Hraje se v neděli odpoledne!

Podle předpovědi počasí by konečně mohlo utkání provázet relativně příjemné počasí i se sluníčkem. Karvinští by moc rádi navázali na čtrnáct dnů starou domácí výhru nad Opavou. „Pozor, Slovan patří do české špičky, na podzim hrál základní skupiny Evropské ligy. Kvalitu mají Liberečtí obrovskou,“ prohlásil trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.     

Podle jeho slov očekává bojovné utkání. „Na nějaký super líbivý fotbal to nevidím. Je únor a terén asi nebude vybízet moc ke kráse. Hlavně si musíme dát pozor na standardní situace soupeře a vyvarovat se chyb z utkání na Spartě. V týdnu jsme si to rozebrali,“ řekl Jarábek.

Soupeře uznává také ofenzivně laděný Lukáš Čmelík, který v posledních zápasech pravidelně nastupuje v základní sestavě MFK. „Nebude to snadný zápas, ale tuto sezónu všem dokazujeme, že umíme hrát s každým soupeřem,“ podotkl. Po karetním trestu se mohou do sestavy vrátit Sufi Dramé a Lukáš Bartošák, který v Liberci zažil skvělé časy a o motivaci tak bude mít jistě postaráno.

Liberec ve středu dohrával odložený zápas se Zlínem a zvládl ho vítězně, když v závěru přežil i penaltu. Po devatenácti odehraných zápasech mají svěřenci Pavla Hoftycha na svém kontě dvaatřicet bodů, což stačí na pátou příčku. Liberec nedostává moc gólů, spolu s Baníkem a Slováckem inkasoval jen sedmnáctkrát – méně gólů dostala jen Slavia (11).

Severočechům budou v Karviné určitě chybět potrestaní Karafiát s Koscelníkem. Otázkou je, kdo bude chytat, jelikož proti Zlínu se zranil Filip Nguyen a utkání dochytal Miloš Knobloch. „Liberec má vyrovnané gólmany, nehraje to roli,“ podotkl Jarábek, který se těší na setkání s Pavlem Hoftychem. „Ale psát si nebudeme. Až po zápase možná něco probereme,“ usmál se na závěr.

Do Karviné se v dresu soupeře vrátí Michal Faško, který se do srdcí všech fanoušků MFK zapsal gólem v barážové odvetě na půdě Jihlavy. Karvinští se po výsledku 1:1 dvě sezóny nazpátek zachránili.

Podzimní duel na stadionu U Nisy skončil zaslouženou remízou 1:1, kterou zařídil v poslední minutě stoper Eduardo Santos. Brazilský fotbalista ale v neděli nenastoupí kvůli karetnímu trestu. Ve vzájemných duelech má lepší bilanci severočeský klub – konkrétně pětkrát vyhrál, ve třech duelech se body dělily a Karvinští zvítězili pouze jednou (27.4.2019 - 2:1)  

Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 21. února ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná