Generální partner
Světlý režim
1. září 2020

Čtyři body z prvních dvou kol jsme chtěli. Prioritou je pro mě týmový úspěch, řekl Papadopulos

Skromný borec s mořem zkušeností ze zahraničních štací ukazuje, jak je platným hráčem. Michal Papadopulos v Opavě odehrál výborný zápas, který korunoval gólem, gólovou asistencí a nakonec i titulem „Muž zápasu“.

Po jedenácti letech vlétl do české ligy ve velkém stylu a od první minuty prvního utkání dokazuje, jakým je profesionálem a stále výborným fotbalistou. Michal Papadopulos už stihl v dresu MFK vstřelit gól a na jeden (vítězný) přihrát – stalo se tak ve slezském derby na půdě Opavy. „Nejdůležitější jsou pokaždé tři body. Jasně, přiložil jsem ruku k dílu gólem a asistencí a to je pochopitelně velké plus. Ale opakuji, že prioritou je úspěch týmu,“ podotkl forvard Michal Papadopulos.

V Opavě po hodině hry srovnal skóre po krásném pasu Gigli Ndefeho. „Vyplynulo to ze situace, objevil jsem se na přední tyči a chtěl jsem to zakončit nahoru. To se mi přesně podařilo,“ popsal svůj ligový gól číslo dvacet, na který čekal jedenáct let a téměř tři měsíce. Poslední trefu, tehdy ještě v Gambrinus lize, zaznamenal v dresu Mladé Boleslavi proti Liberci 3. května 2009.

V sobotu to byl jeho zápas, o čemž svědčí úspěšně zvládnuté osobní souboje, ale i gólová asistence před vítězným gólem, kdy krásně zády k bráně prodloužil nákop od Filipa Twardzika na rychlíka Rajmunda Mikuše. „Něco podobného jsem říkal i Tomáši Ostrákovi v první půli. Rajmund to z lavičky viděl, tak mi po nástupu na hřiště sám řekl, ať to takhle zkusím provést s tím, že on bude nabíhat naslepo za mě. Nakonec z toho byl vítězný gól! O to víc mě těší, že nám to takhle vyšlo. Je to všechno o sehranosti, zápas od zápasu to bude ještě lepší a lepší,“ nepochybuje pětatřicetiletý útočník.

Po dvou zápasech mají Karvinští čtyři body, ale obezřetnost je na místě. „Čtyři body před reprezentační přestávkou jsme chtěli - máme je a jsme spokojení. Musíme být ale i nadále pokorní a do dalších zápasů jít se stejným cílem. Samozřejmě asi nebudeme vyhrávat všechno, ale hlava tak musí být nastavena,“ zakončil s úsměvem Michal Papadopulos.






Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná