Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2020

Druhé slezské derby během šesti dnů, Opava-Karviná (so,17)

Karvinští se po bezbrankovém vstupu do soutěže představí poprvé na hřišti soupeře. Výjezd to nebude vůbec daleký, protože se nastoupí v nedaleké Opavě. Výkop je v sobotních 17 hodin, fanoušci hostů se na stadion bohužel nedostanou.

Po třech měsících se fotbalisté MFK vrací na místo, kde po koronavirové nucené pauze rozehráli obnovený minulý ročník – na konci května skončilo utkání 0:0. „Opava odehrála minulý týdne v Plzni výborný první poločas, má naběháno. Věřím však, že máme kvalitnější hráče a v Opavě budeme naplno bodovat,“ prohlásil před zápasem asistent trenéra Marek Bielan.

Karvinští se po obměně kádru sehrávají za pochodu, ovšem trenéři pozorují každodenní zlepšování různých návyků. „Kluky postupně zabudováváme. Věřím, že postupem času budeme hodně silní,“ řekl Bielan. Pozitivní zprávou je skutečnost, že k dispozici už bude Martin Šindelář, kterému vzešla smlouva v platnost (po přestupu z ostravského Baníku) až na začátku tohoto týdne. Speciální zápas jistě čeká Tomáše Jursu, který posledních pět a půl roku strávil právě v Opavě a během léta se vrátil zpět domů do Karviné.

Na bodový zisk z hřiště soupeře čekají karvinští fotbalisté od 27. května, kdy remizovali právě v Opavě. Výhru z cizího stadionu si odvezli naposledy 21. září 2019 z Příbrami. „Slyšel jsem, že Karviná prý nemá venku moc dobrou bilanci. Tak by to chtělo okamžitě začít s nápravou. Ale bude to těžký zápas, ostatně jako každý v lize,“ nechala se slyšet jedna z nových posil Rajmund Mikuš.

Opavský tým vedený Radoslavem Kováčem čeká první domácí utkání nové sezóny, do kterého určitě nezasáhnou dva stopeři základní sestavy – zraněný Josef Haníček a minule vyloučený Matěj Hrabina. Opava se na půdě silné Viktorie Plzeň prezentovala velice dobrým výkonem, dokonce šla krátce před poločasem do vedení.

Slezský FC v létě posílil Lukáš Holík z Dukly, Matěj Helešic z Baníku, Jiří Texl z Olomouce a Bartosz Pikul z Odry Wodzislaw. Naopak v kádru již nepokračují – už zmíněný Tomáš Jursa, dále potom Jan Hošek, Petr Zapalač, Filip Souček, Martin Sus, Bronislav Stáňa a Matěj Hellebrand. Pozitivní zprávou pro SFC je jistě pokračování hlavního tahouna Pavla Zavadila.

V posledních dnou utkáních obou týmů góly nepadly, v nadstavbě totiž skončilo utkání, hrané v Karviné, také 0:0. Posledním úspěšným střelcem vzájemného utkání je Martin Sus – psalo se 29. září 2019 a zápas skončil remízou 1:1.

Utkání 2. kola FORTUNA:LIGY SFC Opava - MFK Karviná začíná v Městských sadech v sobotu 29. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná