Generální partner
Světlý režim
11. leden 2020

Daniel Stropek: Zpátky do Karviné jsem se těšil

Navrátilec z hostování Daniel Stropek, který je od léta kmenovým hráčem MFK, dostal hned v prvním duelu zimní přípravy prostor celých devadesát minut. Do defenzivy začal (stejně jako celý tým) dobře. Karvinští neinkasovali, ale na druhou stranu v útoku byli neproduktivní.

Dane, po půl roce stráveném v Sokolově jste zpátky. S jakými pocity?

Pochopitelně jsem se těšil. Na kluky i na to, že zase budu hrát za Karvinou. Porvu se o místo v kádru pro jarní část sezóny!

Trenér Jarábek vás nechal na hřišti celý zápas. Jak jste se cítil po prvních náročných tréninkových jednotkách a funkčních testech v Olomouci

Kupodivu celkem dobře. Čekal jsem, že po měsíci, co jsem nehrál, to bude o něco horší. Mrzí mě jen, že jsme zápas nedovedli k vítězství.

Proti Pohronie jste nastoupil ve stoperské dvojici s Brazilcem Eduardem, který je jen o půl roku starší. Sedli jste si, jaká byla komunikace?

Extra velké problémy jsme neměli. Ano, komunikace byla o něco těžší, jelikož logicky neumí česky a ani moc anglicky, ale podle mého názoru jsme to zvládli celkem obstojně. A nula vzadu? Ta vždy potěší.

Jaký byl první týden zimní přípravy?

Vždycky je nesmírně náročný a to se potvrdilo i nyní. Každý jsme se přes volno udržovali dle individuálního plánu, ale i tak…

Jak vás přivítali spoluhráči v kabině po půl roce?

Žádný dort na mě nečekal, ale přivítali mě hezky a v pohodě (smích).

Sledoval jste jejich počínání ve FORTUNA:LIZE?

Snažil jsem se dívat na každý zápas, když mi to nevyšlo, tak aspoň minimálně sestřih. Nejsme v lehké situaci, každopádně stále máme všechno ve vlastních rukách a na jaře si všichni budeme muset sáhnout na úplné dno a nejvyšší soutěž zachránit.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii