Generální partner
Světlý režim
11. leden 2020

Daniel Stropek: Zpátky do Karviné jsem se těšil

Navrátilec z hostování Daniel Stropek, který je od léta kmenovým hráčem MFK, dostal hned v prvním duelu zimní přípravy prostor celých devadesát minut. Do defenzivy začal (stejně jako celý tým) dobře. Karvinští neinkasovali, ale na druhou stranu v útoku byli neproduktivní.

Dane, po půl roce stráveném v Sokolově jste zpátky. S jakými pocity?

Pochopitelně jsem se těšil. Na kluky i na to, že zase budu hrát za Karvinou. Porvu se o místo v kádru pro jarní část sezóny!

Trenér Jarábek vás nechal na hřišti celý zápas. Jak jste se cítil po prvních náročných tréninkových jednotkách a funkčních testech v Olomouci

Kupodivu celkem dobře. Čekal jsem, že po měsíci, co jsem nehrál, to bude o něco horší. Mrzí mě jen, že jsme zápas nedovedli k vítězství.

Proti Pohronie jste nastoupil ve stoperské dvojici s Brazilcem Eduardem, který je jen o půl roku starší. Sedli jste si, jaká byla komunikace?

Extra velké problémy jsme neměli. Ano, komunikace byla o něco těžší, jelikož logicky neumí česky a ani moc anglicky, ale podle mého názoru jsme to zvládli celkem obstojně. A nula vzadu? Ta vždy potěší.

Jaký byl první týden zimní přípravy?

Vždycky je nesmírně náročný a to se potvrdilo i nyní. Každý jsme se přes volno udržovali dle individuálního plánu, ale i tak…

Jak vás přivítali spoluhráči v kabině po půl roce?

Žádný dort na mě nečekal, ale přivítali mě hezky a v pohodě (smích).

Sledoval jste jejich počínání ve FORTUNA:LIZE?

Snažil jsem se dívat na každý zápas, když mi to nevyšlo, tak aspoň minimálně sestřih. Nejsme v lehké situaci, každopádně stále máme všechno ve vlastních rukách a na jaře si všichni budeme muset sáhnout na úplné dno a nejvyšší soutěž zachránit.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.