Generální partner
Světlý režim
11. leden 2020

Daniel Stropek: Zpátky do Karviné jsem se těšil

Navrátilec z hostování Daniel Stropek, který je od léta kmenovým hráčem MFK, dostal hned v prvním duelu zimní přípravy prostor celých devadesát minut. Do defenzivy začal (stejně jako celý tým) dobře. Karvinští neinkasovali, ale na druhou stranu v útoku byli neproduktivní.

Dane, po půl roce stráveném v Sokolově jste zpátky. S jakými pocity?

Pochopitelně jsem se těšil. Na kluky i na to, že zase budu hrát za Karvinou. Porvu se o místo v kádru pro jarní část sezóny!

Trenér Jarábek vás nechal na hřišti celý zápas. Jak jste se cítil po prvních náročných tréninkových jednotkách a funkčních testech v Olomouci

Kupodivu celkem dobře. Čekal jsem, že po měsíci, co jsem nehrál, to bude o něco horší. Mrzí mě jen, že jsme zápas nedovedli k vítězství.

Proti Pohronie jste nastoupil ve stoperské dvojici s Brazilcem Eduardem, který je jen o půl roku starší. Sedli jste si, jaká byla komunikace?

Extra velké problémy jsme neměli. Ano, komunikace byla o něco těžší, jelikož logicky neumí česky a ani moc anglicky, ale podle mého názoru jsme to zvládli celkem obstojně. A nula vzadu? Ta vždy potěší.

Jaký byl první týden zimní přípravy?

Vždycky je nesmírně náročný a to se potvrdilo i nyní. Každý jsme se přes volno udržovali dle individuálního plánu, ale i tak…

Jak vás přivítali spoluhráči v kabině po půl roce?

Žádný dort na mě nečekal, ale přivítali mě hezky a v pohodě (smích).

Sledoval jste jejich počínání ve FORTUNA:LIZE?

Snažil jsem se dívat na každý zápas, když mi to nevyšlo, tak aspoň minimálně sestřih. Nejsme v lehké situaci, každopádně stále máme všechno ve vlastních rukách a na jaře si všichni budeme muset sáhnout na úplné dno a nejvyšší soutěž zachránit.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii