Generální partner
Světlý režim
9. leden 2020

V pátek v rámci Tipsport ligy s Pohronie

První zápasový test je tady! Karvinští v pátek po obědě vstoupí znovu po sedmi letech do jedné ze skupin tradiční zimní Tipsport ligy. Na úvod je čeká v Ostravě slovenský nováček Fortuna ligy FK Pohronie.

Fotbalisté MFK mají za sebou téměř celý první týden přípravy. Schází jim k tomu odehrát páteční zápas a v sobotu absolvovat tréninkovou jednotku. „Testy je potřeba udělat, trochu nám to rozdělilo, ale nevadí. Téměř kompletní jsme trénovali tedy zatím v pondělí a úterý. Ve středu a ve čtvrtek se tým rozdělil na skupinky,“ pověděl hlavní trenér Juraj Jarábek.

K týmu se už připojili (první dny absentující) Milan Rundić, Vukadin Vukadinović a Ivan Zhelizko. Chybí pouze nemocný Vojtěch Smrž.  Navíc se na testech v Karviné objevil třicetiletý ukrajinský útočník Dmytro Kozban. Naposledy působil v druhé ukrajinské lize v týmu Kremin. „K zápasu bereme patnáct hráčů. Zbytek bude trénovat v Karviné. Potřebujeme vidět v akci především testované fotbalisty, ale přidáme k nim i naše kmenové. Věřím, že se všichni ukážou v dobrém světle,“ prozradil kouč Jarábek.

Bez čtyř dnů přesně po půl roce na sebe narazí oba týmy znovu. 6. července 2019 skončilo utkání v Karviné vítězstvím domácích 2:0 po gólech Jakuba Šašinky. Šlo o generálku před startem sezóny – nyní jsou oba týmy na startu zimní přípravy. Slovenský nováček Fortuna ligy je po podzimu na posledním dvanáctém místě. Svěřenci Mikláše Radványiho posbírali 14 bodů, ale na předposlední Nitru ztrácí pouhý bod.  

Utkání skupiny D Tipsport ligy FK Pohronie – MFK Karviná se bude hrát v Ostravě, konkrétně v tréninkovém centru Vista, které se nachází v blízkosti stejnojmenného hotelu v městské části Jih, v pátek 10. ledna od 13 hodin. Vstupné ve výši 60 Kč určil pořadatel Tipsport ligy (permanentky nejsou v platnosti).

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo