Generální partner
Světlý režim
9. leden 2020

V pátek v rámci Tipsport ligy s Pohronie

První zápasový test je tady! Karvinští v pátek po obědě vstoupí znovu po sedmi letech do jedné ze skupin tradiční zimní Tipsport ligy. Na úvod je čeká v Ostravě slovenský nováček Fortuna ligy FK Pohronie.

Fotbalisté MFK mají za sebou téměř celý první týden přípravy. Schází jim k tomu odehrát páteční zápas a v sobotu absolvovat tréninkovou jednotku. „Testy je potřeba udělat, trochu nám to rozdělilo, ale nevadí. Téměř kompletní jsme trénovali tedy zatím v pondělí a úterý. Ve středu a ve čtvrtek se tým rozdělil na skupinky,“ pověděl hlavní trenér Juraj Jarábek.

K týmu se už připojili (první dny absentující) Milan Rundić, Vukadin Vukadinović a Ivan Zhelizko. Chybí pouze nemocný Vojtěch Smrž.  Navíc se na testech v Karviné objevil třicetiletý ukrajinský útočník Dmytro Kozban. Naposledy působil v druhé ukrajinské lize v týmu Kremin. „K zápasu bereme patnáct hráčů. Zbytek bude trénovat v Karviné. Potřebujeme vidět v akci především testované fotbalisty, ale přidáme k nim i naše kmenové. Věřím, že se všichni ukážou v dobrém světle,“ prozradil kouč Jarábek.

Bez čtyř dnů přesně po půl roce na sebe narazí oba týmy znovu. 6. července 2019 skončilo utkání v Karviné vítězstvím domácích 2:0 po gólech Jakuba Šašinky. Šlo o generálku před startem sezóny – nyní jsou oba týmy na startu zimní přípravy. Slovenský nováček Fortuna ligy je po podzimu na posledním dvanáctém místě. Svěřenci Mikláše Radványiho posbírali 14 bodů, ale na předposlední Nitru ztrácí pouhý bod.  

Utkání skupiny D Tipsport ligy FK Pohronie – MFK Karviná se bude hrát v Ostravě, konkrétně v tréninkovém centru Vista, které se nachází v blízkosti stejnojmenného hotelu v městské části Jih, v pátek 10. ledna od 13 hodin. Vstupné ve výši 60 Kč určil pořadatel Tipsport ligy (permanentky nejsou v platnosti).

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo