Generální partner
Světlý režim
9. leden 2020

V pátek v rámci Tipsport ligy s Pohronie

První zápasový test je tady! Karvinští v pátek po obědě vstoupí znovu po sedmi letech do jedné ze skupin tradiční zimní Tipsport ligy. Na úvod je čeká v Ostravě slovenský nováček Fortuna ligy FK Pohronie.

Fotbalisté MFK mají za sebou téměř celý první týden přípravy. Schází jim k tomu odehrát páteční zápas a v sobotu absolvovat tréninkovou jednotku. „Testy je potřeba udělat, trochu nám to rozdělilo, ale nevadí. Téměř kompletní jsme trénovali tedy zatím v pondělí a úterý. Ve středu a ve čtvrtek se tým rozdělil na skupinky,“ pověděl hlavní trenér Juraj Jarábek.

K týmu se už připojili (první dny absentující) Milan Rundić, Vukadin Vukadinović a Ivan Zhelizko. Chybí pouze nemocný Vojtěch Smrž.  Navíc se na testech v Karviné objevil třicetiletý ukrajinský útočník Dmytro Kozban. Naposledy působil v druhé ukrajinské lize v týmu Kremin. „K zápasu bereme patnáct hráčů. Zbytek bude trénovat v Karviné. Potřebujeme vidět v akci především testované fotbalisty, ale přidáme k nim i naše kmenové. Věřím, že se všichni ukážou v dobrém světle,“ prozradil kouč Jarábek.

Bez čtyř dnů přesně po půl roce na sebe narazí oba týmy znovu. 6. července 2019 skončilo utkání v Karviné vítězstvím domácích 2:0 po gólech Jakuba Šašinky. Šlo o generálku před startem sezóny – nyní jsou oba týmy na startu zimní přípravy. Slovenský nováček Fortuna ligy je po podzimu na posledním dvanáctém místě. Svěřenci Mikláše Radványiho posbírali 14 bodů, ale na předposlední Nitru ztrácí pouhý bod.  

Utkání skupiny D Tipsport ligy FK Pohronie – MFK Karviná se bude hrát v Ostravě, konkrétně v tréninkovém centru Vista, které se nachází v blízkosti stejnojmenného hotelu v městské části Jih, v pátek 10. ledna od 13 hodin. Vstupné ve výši 60 Kč určil pořadatel Tipsport ligy (permanentky nejsou v platnosti).

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.