Generální partner
Světlý režim
9. leden 2020

V pátek v rámci Tipsport ligy s Pohronie

První zápasový test je tady! Karvinští v pátek po obědě vstoupí znovu po sedmi letech do jedné ze skupin tradiční zimní Tipsport ligy. Na úvod je čeká v Ostravě slovenský nováček Fortuna ligy FK Pohronie.

Fotbalisté MFK mají za sebou téměř celý první týden přípravy. Schází jim k tomu odehrát páteční zápas a v sobotu absolvovat tréninkovou jednotku. „Testy je potřeba udělat, trochu nám to rozdělilo, ale nevadí. Téměř kompletní jsme trénovali tedy zatím v pondělí a úterý. Ve středu a ve čtvrtek se tým rozdělil na skupinky,“ pověděl hlavní trenér Juraj Jarábek.

K týmu se už připojili (první dny absentující) Milan Rundić, Vukadin Vukadinović a Ivan Zhelizko. Chybí pouze nemocný Vojtěch Smrž.  Navíc se na testech v Karviné objevil třicetiletý ukrajinský útočník Dmytro Kozban. Naposledy působil v druhé ukrajinské lize v týmu Kremin. „K zápasu bereme patnáct hráčů. Zbytek bude trénovat v Karviné. Potřebujeme vidět v akci především testované fotbalisty, ale přidáme k nim i naše kmenové. Věřím, že se všichni ukážou v dobrém světle,“ prozradil kouč Jarábek.

Bez čtyř dnů přesně po půl roce na sebe narazí oba týmy znovu. 6. července 2019 skončilo utkání v Karviné vítězstvím domácích 2:0 po gólech Jakuba Šašinky. Šlo o generálku před startem sezóny – nyní jsou oba týmy na startu zimní přípravy. Slovenský nováček Fortuna ligy je po podzimu na posledním dvanáctém místě. Svěřenci Mikláše Radványiho posbírali 14 bodů, ale na předposlední Nitru ztrácí pouhý bod.  

Utkání skupiny D Tipsport ligy FK Pohronie – MFK Karviná se bude hrát v Ostravě, konkrétně v tréninkovém centru Vista, které se nachází v blízkosti stejnojmenného hotelu v městské části Jih, v pátek 10. ledna od 13 hodin. Vstupné ve výši 60 Kč určil pořadatel Tipsport ligy (permanentky nejsou v platnosti).

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii