Generální partner
Světlý režim
10. leden 2020

Na úvod Tipsport ligy bezbranková remíza

Karvinští ve svém úvodním střetnutí v letošním ročníku tradičního zimního turnaje remizovali v Ostravě se slovenským týmem FK Pohronie 0:0.
FK Pohronie
pátek 10.1.2020
0:0
(0:0)
Ostrava
Diváci: 100
MFK Karviná
Pastornický (46. Neuman) - Ndefe (46. Putyera), Eduardo (80. Mrózek), Stropek, Čonka - Lingr, Jean Mangabeira (46. Hanousek), Bukata, Galuška - Kozban (46. Macej), Steven (65. Bielan).

Komentář

Utkání začalo v ostravském tréninkovém areálu Vista s padesátiminutovým zpožděním z důvodu pozdního příjezdu slovenského soupeře. Kapitánskou pásku oblékl na karvinské straně Ondřej Lingr, který přivedl na hřiště silně kombinovanou sestavu se třemi testovanými hráči plus dostal šanci i útočník Steven.

Od počátku se hrálo opatrně, ale docela tvrdě a ostře. První velkou šanci měl na hlavě kapitán Lingr, když rychlou akci rozjel kolmicí za obranu stoper Eduardo, Galuška potáhl míč do vápna, nacentroval před bránu, ale Lingr neumístil mimo dosah brankáře Pohronie.  Soupeř ze Slovenska byl ve vápně neškodný, to samé se ovšem dá říct i o karvinských hráčích. Ve hře bylo z obou stran plno nepřesností, ale to se dá na začátku přípravy pochopit.

Ve druhé půli měli Karvinští optickou převahu, po gólu volalo zakončení ze strany od střídajícího Putyery. Po hodině hry se dožadoval penalty Galuška, ovšem rozhodčí jeho kontakt s jedním z hráčů Pohronie nepovažoval za nikterak závažný. Šanci na skórování měl i testovaný Macej. Poslední tým slovenské nejvyšší soutěže hrozil převážně ze standardních situacích, které solidně zahrával kapitán Pellegrini. Jednou dokonce soupeř trefil tyč.

Krátce před vystřídáním stoper Edudardo vylekal gólmana Neumana, který v poločase vystřídal Pastornického, obrannou hlavičkou těsně kolem tyče. Chvíli před koncem si pak ještě mladý Neuman připsal dobrý zákrok, když vykopl pokus hráče Pohronie, ale za sebou měl ještě spoluhráče, kteří ho jistili. Víc se už nestalo, rozhodčí nenastavoval ani minutu a zápas ukončil za stavu 0:0!

Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Trápí nás stále naše stará bolístka, kterou je zakončení. Během zápasu jsme možnost několika přečíslení, ale kromě hlavičky Lingra jsme nic pořádného nevyprodukovali. Defenziva nám fungovala a bylo to v pořádku. Soupeři jsme snad kromě standardních situací nic nedovolili. Ale viděli jsme nové hráče, což bylo podstatné. Na jejich hodnocení je ještě brzy, musíme si z toho udělat určitý závěr.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii