Generální partner
Světlý režim
10. leden 2020

Na úvod Tipsport ligy bezbranková remíza

Karvinští ve svém úvodním střetnutí v letošním ročníku tradičního zimního turnaje remizovali v Ostravě se slovenským týmem FK Pohronie 0:0.
FK Pohronie
pátek 10.1.2020
0:0
(0:0)
Ostrava
Diváci: 100
MFK Karviná
Pastornický (46. Neuman) - Ndefe (46. Putyera), Eduardo (80. Mrózek), Stropek, Čonka - Lingr, Jean Mangabeira (46. Hanousek), Bukata, Galuška - Kozban (46. Macej), Steven (65. Bielan).

Komentář

Utkání začalo v ostravském tréninkovém areálu Vista s padesátiminutovým zpožděním z důvodu pozdního příjezdu slovenského soupeře. Kapitánskou pásku oblékl na karvinské straně Ondřej Lingr, který přivedl na hřiště silně kombinovanou sestavu se třemi testovanými hráči plus dostal šanci i útočník Steven.

Od počátku se hrálo opatrně, ale docela tvrdě a ostře. První velkou šanci měl na hlavě kapitán Lingr, když rychlou akci rozjel kolmicí za obranu stoper Eduardo, Galuška potáhl míč do vápna, nacentroval před bránu, ale Lingr neumístil mimo dosah brankáře Pohronie.  Soupeř ze Slovenska byl ve vápně neškodný, to samé se ovšem dá říct i o karvinských hráčích. Ve hře bylo z obou stran plno nepřesností, ale to se dá na začátku přípravy pochopit.

Ve druhé půli měli Karvinští optickou převahu, po gólu volalo zakončení ze strany od střídajícího Putyery. Po hodině hry se dožadoval penalty Galuška, ovšem rozhodčí jeho kontakt s jedním z hráčů Pohronie nepovažoval za nikterak závažný. Šanci na skórování měl i testovaný Macej. Poslední tým slovenské nejvyšší soutěže hrozil převážně ze standardních situacích, které solidně zahrával kapitán Pellegrini. Jednou dokonce soupeř trefil tyč.

Krátce před vystřídáním stoper Edudardo vylekal gólmana Neumana, který v poločase vystřídal Pastornického, obrannou hlavičkou těsně kolem tyče. Chvíli před koncem si pak ještě mladý Neuman připsal dobrý zákrok, když vykopl pokus hráče Pohronie, ale za sebou měl ještě spoluhráče, kteří ho jistili. Víc se už nestalo, rozhodčí nenastavoval ani minutu a zápas ukončil za stavu 0:0!

Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Trápí nás stále naše stará bolístka, kterou je zakončení. Během zápasu jsme možnost několika přečíslení, ale kromě hlavičky Lingra jsme nic pořádného nevyprodukovali. Defenziva nám fungovala a bylo to v pořádku. Soupeři jsme snad kromě standardních situací nic nedovolili. Ale viděli jsme nové hráče, což bylo podstatné. Na jejich hodnocení je ještě brzy, musíme si z toho udělat určitý závěr.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo