Generální partner
Světlý režim
26. září 2017

David Lischka: Po poháru jsem nabral sebevědomí

První ligový zápas od první minuty absolvoval v neděli proti Brnu stoper David Lischka, člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky.
Jak jste si užil zápas?
Konečně se vyhrálo takže to bylo dobré. Do utkání jsem šel úplně s čistou hlavou a nejdůležitější je výhra, kterou jsme moc potřebovali. Po prvním obdrženém gólu jsme se semkli a šli za vítězstvím. Ubojovali jsme to!

Přitom začátek nebyl ideální. Brněnští hráči udeřili z první střely na bránu. Můžete popsat inkriminovaný okamžik?
Klasická standardní situace, při které jsem couval a bohužel mě někdo přehlavičkoval a vrátil míč do nebezpečného prostoru, kde jsme to znovu neubránili.

Pomohl vám do sestavy vítězný pohárový duel v Kroměříži, ve kterém jste navíc otevřel skóre?
Určitě jsem nabral po středě sebevědomí a proti Zbrojovce se cítil na hřišti mnohem lépe. Ale říkám, hlavní je, že se nám podařilo vyhrát. Je to úleva.

V Karviné hostujete z Jablonce a máte už za sebou dva prvoligové starty. Byl to i jeden z cílů, proč na nějaký čas opustit sever Čech?
Přesně tak. Mohl jsem jít hostovat do druhé ligy, ale dal jsem přednost prvoligové Karviné. Moje ligová premiéra proti Mladé Boleslavi nebyla moc dlouhá. Trenér Weber mě na hřiště poslal v nastaveném čase (úsměv). Ale měl jsem z toho pochopitelně radost, každý start se počítá. Teď už to bylo celých devadesát minut, za což jsem šťastný.

V úterý se David Lischka objevil na seznamu náhradníků trenéra Vítězslava Lavičky pro kvalifikační utkání ČRU21 na půdě Chorvatska.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo