Generální partner
Světlý režim
23. září 2017

Tři body jsou nutnost! Karviná-Brno (ne,17)

Duel dvou čtyřbodových týmů uvidí fanoušci v Karviné. V rámci 8. kola, které je věnováno projektu Víkend otců, se ve Slezsku představí Zbrojovka Brno. Karvinští potřebují nutně zvítězit!
Nelichotivou bilanci čtyř porážek v řadě musí v neděli ukončit svěřenci koučů Jozefa Webera a Josefa Muchy. Taktéž dvě porážky na vlastním trávníku za sebou nejsou dobrou vizitkou, naposledy Karvinští prohráli ve dvou domácích utkáních za sebou na jaře s Plzní a vzápětí se Slavií. A právě tito soupeři dorazí do Karviné v průběhu října…

Ale zpět k neděli. Karvinští se pozitivně naladili ve středečním pohárovém utkání v Kroměříži, které zvládli bez problémů a po výhře 4:0 postoupili dál. „To nás pochopitelně těší, ale s Brnem to bude úplně jiný zápas. Budeme muset víc tvořit a oba týmy budou pod větším tlakem, protože získané čtyři body jsou pro nás i pro ně opravdu málo,“ má jasno asistent Josef Mucha. 

Karvinští si přejí vynikající kulisu, která by je dotlačila ke kýženým třem bodům. Počasí sice není úplně ideální, ale většina stadionu je pod střechou, trávník bude kvalitně připravený a faktor neděle odpoledne by na tribuny mohl fandy přilákat. „Fanoušci jsou pokaždé důležití. Jejich podporu budeme potřebovat i tentokrát. Doufáme, že přijdou v hojném počtu a pomůžou nám,“ přeje si stoper Pavel Košťál.

Otazník stále visí nad startem útočníka Tomáše Wágnera, kterého trápí svalové zranění a musel vynechat už dva ligové duely. Pokud by nastoupil, šlo by o jeho 200. ligový start, 100. start může přidat Jan Šisler. 

Brněnská Zbrojovka taktéž nezahájila sezónu nikterak dobře a dokonce už vyměnila trenéry. Svatopluka Habance nahradili jeho asistenti Richard Dostálek s Lukášem Přerostem. Ostrou premiéru si odbyli v domácím zápase se Spartou, ve kterém zvítězili 2:0 - jedná se však o jedinou výhru Zbrojovky v této sezóně. K těmto třem bodům přidali hráči z jihomoravské metropole už pouhý bodík za domácí bezbrankovou remízu s Bohemians Praha 1905. 

Na hřištích soupeřů Zbrojovka v letošní sezóně vstřelila jediný gól, navíc z posledních třinácti duelů přivezla výhru jen z Příbrami. Oba vzájemné zápasy v minulé sezóně skončily remízou 1:1. V týmu už nefiguruje „mozek“ všech akcí Pavel Zavadil, který po sezóně přestoupil do Opavy. Zbrojovka naopak získala z Příbrami šikovného Tomáše Pilíka, v kádru jsou také exkarvinští Mihailo Jovanović a Jan Sedlák.

Utkání 8. kola HET ligy MFK Karviná – FC Zbrojovka Brno začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 24. září v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec, na čarách mu budou asistovat kolegové J. Paták a Wilczek.

Pokladny stadionu se otevřou v neděli v 15:45 hodin. Slosovatelný klubový bulletin MFK KARVINÁ bude opět v prodeji za 20 Kč na pokladnách, ve Fanshopu a u hostesek. Odměna pro tři šťastlivce? Dárkový poukaz do wellness centra Zámeček Petrovice, poukaz na nákup ve Fanshopu v hodnotě 500 Kč a plechovky piva Radegast + 30 balíčků tyčinek Bertyčky. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo