Generální partner
Světlý režim
7. prosinec 2019

Derniéra před vlastními fanoušky, Karviná-Olomouc (ne, 14:30)

V neděli odpoledne se hráči MFK Karviná představí v tomto roce naposledy v domácím prostředí, kde mají poslední šanci konečně zvítězit.

Dlouhý podzim spěje k závěru, zbývá odehrát už pouze dva zápasy. Prvním z nich bude domácí duel s Olomoucí. Fanoušci i hráči MFK stále čekají na první vítězství v této sezóně. Naposledy s tříbodovým ziskem a pocitem z výhry odcházeli ze hřiště a ze stadionu 28. května v baráži proti Jihlavě.

Čekání je dlouhé, což ostatně bez okolků potvrzuje asistent hlavního trenéra Marek Bielan. „S trenérem Jarábkem jsme se o tom bavili ve smyslu, že to je snad rarita. Venku jsme posbírali osm bodů, ale citelně nám schází body z domácího prostředí, kde jsme vždycky byli silní! Věřím, že Sigmu zlomíme a zvítězíme,“ burcuje Bielan.  

Fotbalové Česko už pár dnů řeší kauzu „Pilař“, projeví se to nějak na herním projevu Sigmy? Marek Bielan kroutí hlavou. „Nemyslím si! Vždyť v minulém kole porazila Sigma v domácím prostředí Liberec. Oni mají zkušený a kvalitní tým. Nemyslím si, že by se to mělo nějak promítnout do jejich výkonu. Přijedou k nám s čistou hlavou,“ podotkl Marek Bielan.   

Důležitost zápasu si uvědomuje i záložník Martin Bukata. „Žádné body už doma rozdávat nechceme. Nutně je potřebujeme,“ prohlásil slovenský fotbalista, který se potká s koučem Radoslavem Látalem, jenž ho trénoval v Košicích i Gliwicích. „Rád ho zase uvidím, známe se dlouho,“ netajil Bukata.


Olomoucká Sigma je po osmnácti kolech na desáté příčce. Nejlepším střelcem Hanáků je sedmigólový Jakub Plšek. V posledních dvou duelech se v bráně daří Aleši Mandousovi a bylo by překvapením, kdyby v neděli v Karviné nechytal. Do sestavy by se měl vrátit i první stoper Václav Jemelka. Olomoučtí v minulém kole, kdy měli v trestu za čtyři žluté karty kouče Látala, porazili Liberec a byla to jejich první ligová výhra po osmi zápasech.

Karvinští na úrovni nejvyšší soutěže Sigmu ještě neporazili, v domácím prostředí dokonce s Hanáky ani nebodovali (3:5 v sezóně 2016/2017 a 2:3 v sezóně 2018/2019). V šestém kole této sezóny se na Andrově stadionu plichtilo 1:1!

Utkání 19. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Sigma Olomouc startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 8. prosince ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin - informace o vstupenkách najdete ZDE. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.   

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo