Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2019

Janečka: Tolik zápasů bez výhry jsem doma nezažil

Opět neúnavně dřel, ze zálohy se po pár minutách přesunul na stopera. Nejzkušenější fotbalista Marek Janečka litoval další domácí ztráty - hlavně nevyužitých rohových kopů v první půli.
Marku, začal jste tradičně ve středu zálohy, ale už po deseti minutách jste se zasunul po zranění Pavla Dreksy na stopera. Komplikace?
S přibývajícím věkem se hráči stahují dozadu. Ale u mě je to jednou tak a podruhé jinak (úsměv). Komplikace to pro mě nebyla, pod trenérem Jarábkem jsem hrával pravidelně ve stoperské dvojici. 

Opět jste před vlastními fanoušky nevyhráli. Je remíza 1:1 málo? Sice jste přeskočili o skóre Příbram, ale situace asi není růžová, že?
Je to samozřejmě špatné, ale horší by bylo, kdybychom s Olomoucí prohráli. Trápíme se v koncovce, ale to nejsme v lize jediní. Když dáme pouze jeden gól, tak bychom žádný neměli dostat.

Obdrželi jste gól po vlastní standardce z brejku. Před utkáním hlavní trenér i asistent říkali, že to je největší zbraň Sigmy.
A to se bohužel potvrdilo. Sigma se pod trenérem Látalem takto prezentuje. Je škoda, že jsme nevyužili v první půli několik dobře zahraných rohových kopů. Tam to chtělo aspoň jeden gól. 

Kolik sil vás stálo dobývání branky soupeře?
Opravdu moc.

Zažil jste někdy devět domácích zápasů bez vítězství?
Ne, nikdy. Všechno je jednou poprvé. Ještěže jsme posbírali nějaké body venku. Ale situace není dobrá, to víme všichni. Na jaře nás čeká tvrdý boj o záchranu, ale jsem přesvědčený, že to zvládneme a v Karviné zůstane nejvyšší soutěž.    YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.