Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2019

Janečka: Tolik zápasů bez výhry jsem doma nezažil

Opět neúnavně dřel, ze zálohy se po pár minutách přesunul na stopera. Nejzkušenější fotbalista Marek Janečka litoval další domácí ztráty - hlavně nevyužitých rohových kopů v první půli.
Marku, začal jste tradičně ve středu zálohy, ale už po deseti minutách jste se zasunul po zranění Pavla Dreksy na stopera. Komplikace?
S přibývajícím věkem se hráči stahují dozadu. Ale u mě je to jednou tak a podruhé jinak (úsměv). Komplikace to pro mě nebyla, pod trenérem Jarábkem jsem hrával pravidelně ve stoperské dvojici. 

Opět jste před vlastními fanoušky nevyhráli. Je remíza 1:1 málo? Sice jste přeskočili o skóre Příbram, ale situace asi není růžová, že?
Je to samozřejmě špatné, ale horší by bylo, kdybychom s Olomoucí prohráli. Trápíme se v koncovce, ale to nejsme v lize jediní. Když dáme pouze jeden gól, tak bychom žádný neměli dostat.

Obdrželi jste gól po vlastní standardce z brejku. Před utkáním hlavní trenér i asistent říkali, že to je největší zbraň Sigmy.
A to se bohužel potvrdilo. Sigma se pod trenérem Látalem takto prezentuje. Je škoda, že jsme nevyužili v první půli několik dobře zahraných rohových kopů. Tam to chtělo aspoň jeden gól. 

Kolik sil vás stálo dobývání branky soupeře?
Opravdu moc.

Zažil jste někdy devět domácích zápasů bez vítězství?
Ne, nikdy. Všechno je jednou poprvé. Ještěže jsme posbírali nějaké body venku. Ale situace není dobrá, to víme všichni. Na jaře nás čeká tvrdý boj o záchranu, ale jsem přesvědčený, že to zvládneme a v Karviné zůstane nejvyšší soutěž.    Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii