Generální partner
Světlý režim
6. prosinec 2019

Marek Bielan: Věřím, že Sigmu v neděli zlomíme

Už pouze jeden jediný zápas v domácím prostředí a konec! Následně se v Karviné půjde na prvoligový fotbal až v únoru. Karvinští mají poslední pokus, aby zlomili sérii domácích neúspěchů!
V neděli je na programu poslední domácí duel roku 2019. Celý klub, hráči i fanoušci čekají na první výhru. Podaří se to konečně?
Jsem přesvědčený, že ano – zvládneme to. Čekání je opravdu dlouhé, vždyť naposledy jsme uspěli proti Jihlavě v baráži a to byl konec května. I s novým trenérským kolegou Jurajem Jarábkem jsme se o tom bavili v tom smyslu, že to asi je rarita. Venku jsme uhráli osm bodů, ale moc nám chybí body z domácích zápasů. Věřím, že Sigmu v neděli zlomíme a zvítězíme. 

Jak se vám jeví Olomouc?
V minulém kole porazila Liberec, bylo to jejich první vítězství, tuším, po osmi zápasech. Dobře brání a vyráží do nebezpečných a rychlých brejků – to je jejich styl hry. Samozřejmě mají velice dobré standardní situace.

Myslíte si, že podobně budou hrát i v neděli?
Myslím že ano. Sigma pod trenérem Látalem hraje rychlý a jednoduchý fotbal. 

Můžou mít hráči soupeře v hlavě kauzu okolo Václava Pilaře, která hýbe českým fotbalovým prostředím už několik dnů?
Nemyslím si. Podívejte se, řešilo se to už před utkáním s Libercem a vyhráli. Sigma má zkušený a kvalitní mančaft a nemyslím si, že by se to nějak mělo promítnout do jejich výkonu. Vyříkali si to a přijedou k nám s čistou hlavou. 

Určitě nenastoupí Gigle Ndefe kvůli čtyřem žlutým kartám. Jak je to nepříjemné oslabení a máte už v hlavě jméno, kdo ho nahradí?
Bavíme se o tom, ale do zápasu ještě zbývají dva dny. Něco v plánu je (úsměv). Je fakt, že Gigli je útočný obránce v dobré formě, ale musíme se s jeho absencí poradit. Věřím, že to dobře dopadne a my se dočkáme prvních domácích tří bodů. 
Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii