Generální partner
Světlý režim
6. prosinec 2019

Marek Bielan: Věřím, že Sigmu v neděli zlomíme

Už pouze jeden jediný zápas v domácím prostředí a konec! Následně se v Karviné půjde na prvoligový fotbal až v únoru. Karvinští mají poslední pokus, aby zlomili sérii domácích neúspěchů!
V neděli je na programu poslední domácí duel roku 2019. Celý klub, hráči i fanoušci čekají na první výhru. Podaří se to konečně?
Jsem přesvědčený, že ano – zvládneme to. Čekání je opravdu dlouhé, vždyť naposledy jsme uspěli proti Jihlavě v baráži a to byl konec května. I s novým trenérským kolegou Jurajem Jarábkem jsme se o tom bavili v tom smyslu, že to asi je rarita. Venku jsme uhráli osm bodů, ale moc nám chybí body z domácích zápasů. Věřím, že Sigmu v neděli zlomíme a zvítězíme. 

Jak se vám jeví Olomouc?
V minulém kole porazila Liberec, bylo to jejich první vítězství, tuším, po osmi zápasech. Dobře brání a vyráží do nebezpečných a rychlých brejků – to je jejich styl hry. Samozřejmě mají velice dobré standardní situace.

Myslíte si, že podobně budou hrát i v neděli?
Myslím že ano. Sigma pod trenérem Látalem hraje rychlý a jednoduchý fotbal. 

Můžou mít hráči soupeře v hlavě kauzu okolo Václava Pilaře, která hýbe českým fotbalovým prostředím už několik dnů?
Nemyslím si. Podívejte se, řešilo se to už před utkáním s Libercem a vyhráli. Sigma má zkušený a kvalitní mančaft a nemyslím si, že by se to nějak mělo promítnout do jejich výkonu. Vyříkali si to a přijedou k nám s čistou hlavou. 

Určitě nenastoupí Gigle Ndefe kvůli čtyřem žlutým kartám. Jak je to nepříjemné oslabení a máte už v hlavě jméno, kdo ho nahradí?
Bavíme se o tom, ale do zápasu ještě zbývají dva dny. Něco v plánu je (úsměv). Je fakt, že Gigli je útočný obránce v dobré formě, ale musíme se s jeho absencí poradit. Věřím, že to dobře dopadne a my se dočkáme prvních domácích tří bodů. 
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.