Generální partner
Světlý režim
6. březen 2021

Do Slezska míří nováček, Karviná-Brno (ne,14)

První z tří plánovaných březnových utkání odehrají svěřenci kouče Juraje Jarábka v domácím prostředí proti brněnské Zbrojovce, za kterou hraje hned sedm fotbalistů, kteří v minulosti oblékali dres MFK!

Odčinit hrubě nevydařený výkon z Mladé Boleslavi a zlepšit se úplně ve všem – tento cíl vyhlásil trenér Juraj Jarábek před nedělním zápasem proti nováčkovi z Brna. „Byli jsme zklamaní hlavně z výkonu v první půli. Proti Zbrojovce musíme podat kvalitní výkon. Soupeř k nám určitě přijede hrát fotbal, protože na to má vhodné typy hráčů. Víme, že mají za sebou středeční pohárový zápas v Teplicích, ale některé hráče nechal trenér Dostálek doma. Myslím, že cyklus víkend-středa-víkend hráčům vyhovuje a na regeneraci také měli dost času,“ prohlásil před nedělním zápasem kouš Jarábek.

Podobně kritický k poslednímu utkání byl také levý bek Róbert Mazáň. „V Boleslavi jsme dostali facku, takový výkon se už nesmí opakovat. Všichni víme, o co s Brnem hrajeme. Musíme se hodně zlepšit,“ podotkl slovenský fotbalista.

V týmu soupeře fanoušci najdou hned sedmičku fotbalistů, kteří nějaký čas oblékali dres MFK – nejhezčí vzpomínky mají na Karvinou určitě Pavel Dreksa s Janem Moravcem, kteří byli u postupu do nejvyšší soutěže a potom se statečně „prali“ za Karvinou i v dalších sezónách. Nesmí se ale zapomenout ani na brankáře Martina Berkovce.

Dalšími bývalými členy MFK Karviná, kteří aktuálně oblékají dres Zbrojovky, jsou Peter Štepanovský, Timotej Záhumenský, Jan Sedlák a Damián Bariš. „Některé z nich jsem trénoval. Jistě budou mít velkou motivaci. Myslím si ale, že ten zápas bude hlavně o nás. Věřím, že v domácím utkání zabojujeme a na konci zápasu budeme my ti spokojenější,“ uvedl Juraj Jarábek.

Zbrojovka Brno se aktuálně nachází na sestupové šestnácté příčce s šestnácti body. V průběhu podzimní části se na Srbské rozhodli pro změnu trenéra – Miloslava Machálka nahradila klubová legenda Richard Dostálek. Zbrojovka během jednadvaceti kol vyhrála pouze třikrát, pět utkání skončilo nerozhodně (jedním z nich bylo i to na Slavii) a třináctkrát prohrála. Spolu s Příbramí má tým z jihomoravské metropole druhou nejhorší ofenzivu F:L. Naopak na obraně v Brně zapracovali, v posledních třech ligových zápasech inkasovala Zbrojovka pouze dvakrát!

Na vítězství čekají soupeři poměrně dlouho, Karviná od 6. února, Zbrojovka od 31. ledna. Stý ligový start si může připsat kapitán Michal Papadopulos, mezi karetními hříšníky na domácí straně není nikdo. Podzimní vzájemný zápas skončil výhrou MFK Karviná 2:0 po trefách Qoseho z penalty a Ostráka.   

Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná - FC Zbrojovka Brno začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 7. března ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk.  

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná