Generální partner
Světlý režim
5. březen 2021

Jarábek před Brnem: Musíme se od posledního zápasu zlepšit úplně ve všem

Trenér Juraj Jarábek věří, že jeho tým bude po závěrečném hvizdu tím spokojenějším. Ještě ale stále měl v hlavě nepovedený zápas v Mladé Boleslavi a přiznal, že jeho svěřenci musí tento zpackaný poslední ligový duel odčinit právě doma proti ligovému nováčkovi.

Trenére, ukazovali jste hráčům v přípravě na nadcházejícího soupeře nějaké fragmenty z podzimního vzájemného utkání, které se podařilo zvládnout za tři body?
Ale ano. Důležité také bude odčinit nepovedený výkon z Mladé Boleslavi. Musíme se zlepšit úplně ve všem. Byli jsme hodně zklamaní z první půle. Věřím, že jsme se z toho všichni poučili a doma podáme kvalitní výkon.

Co očekáváte od Brna? Jak se bude v Karviné prezentovat?
Myslím, že podobně jako celou sezónu. Mají slušný tým, odehráli některá výborná utkání, která jim ale nevyšla výsledkově. Myslím si, že u nás budou chtít hrát fotbal, na tenhle styl mají vhodné typy hráčů. Nějaký čas měla Zbrojovka problémy v obraně, ale s příchodem zkušeného Pernici se celý tým zlepšil. To samé platí i v případě příchodu Martina Berkovce do brány.

Je podle vás výhodou či nevýhodou, že v Brně působí sedmička hráčů, která v minulosti oblékala dres Karviné?
Může to být výhoda, známe je. Sám jsem trénoval Dreksu, Moravce, Záhumenského, Bariše či Štepanovského. Pro ně to jistě bude motivace ukázat se. Myslím si ale, že spíš to bude zápas o nás. Nečeká nás nic lehkého, ale chceme být po utkání spokojení.

Potřetí za sebou narazíte na soupeře, který má za sebou vložený středeční zápas - Brno hrálo ve středu MOL CUP v Teplicích. Může to být drobná výhoda pro vaše svěřence?
To bych neřešil. Většina hráčů raději hraje, než trénuje. Cyklus víkend-středa-víkend jim vyhovuje. Myslím si, že i tak měli dost času na zregenerování, navíc některé hráče nechal trenér Dostálek doma.

Kapitán Michal Papadopulos může v neděli nastoupit ke svému jubilejnímu stému startu v nejvyšší soutěži. Asi by bylo fajn to oslavit vítězstvím, že?
(úsměv). Nebude to jen o Papovi, ale o celém týmu. Věřím, že v domácím prostředí zabojujeme a na konci zápasu budeme ti spokojenější!    

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná