Generální partner
Světlý režim
12. prosinec 2023

Dohrávka ve městě automobilů, Mladá Boleslav-Karviná (st,17)

Podruhé v krátké době se fotbalisté MFK vydají do Mladé Boleslavi. Tentokrát by ovšem počasí ani nic jiného nemělo bránit odehrání zápasu. Oba týmy po sérii porážek potřebují bodovat...

Nadále platí, že tři zápasy čekají fotbalisté MFK na bodový zisk – prohráli doma s Baníkem, na Bohemce i doma s Olomoucí. Poslední dva víkendy nehráli. „Přesto platí, že už musíme bodovat, odrazit se. Máme negativní sérii, to je holý fakt a realita. Ale liga je vyrovnaná, každý může bodovat s každým. Musíme věřit a špatnou sérii přerušit, i když víme, jak silná doma je Mladá Boleslav,“ řekl trenér Juraj Jarábek.

Velice užitečným studijním materiálem byl pro karvinského trenéra nedělní zápas nejbližšího soupeře v pražském Edenu proti Slavii. „Bedlivě jsem utkání sledoval. Boleslav změnila systém hry a šetřila dost hráčů - aspoň jsme je viděli v akci. Čtyřmi porážkami z pěti posledních zápasů se dostali do takové situace a upínají se k našemu vzájemnému utkání. Budou ho chtít doma vyhrát a důkladně se na nás připraví. Očekávám zajímavý zápas," podotkl trenér MFK.

Mladoboleslavští fotbalisté jsou aktuálně sedmí, z posledních pěti kol jednou vyhráli a čtyřikrát prohráli. Přesto svěřenci Marka Kuliče disponují třetí nejlepší ofenzivou celé soutěže. Minulý týden odehráli dvě utkání (s Plzní a na Slavii) a nezískali ani bod.

Navíc je čeká druhý „anglický týden" za sebou, Karvinští naopak už dva týdny nehráli. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat. Soupeř má velkou kvalitu právě především do útoku – Kušej, Júsuf, Solomon. Na střídačce ještě Jawo. Výborný je stále Marek Matějovský. Jsou rozehraní, ale na druhou stranu může na některých hráčích už znát únava. My jsme čerství, plní odhodlání a dobře připravení," prohlásil kouč Jarábek. Nejlepšími střelci mladoboleslavského týmu jsou šestigóloví Kušej s Marečkem.

Poslední čtyři vzájemné duely vždy vyhráli Středočeši, Karvinští naposledy brali bod v září 2020 – v domácím prostředí pod vedením současného kouče Juraje Jarábka remizovali 0:0.


Dohrávané utkání 17. kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav – MFK Karviná začíná v Lokotrans Aréně ve středu 13. prosince v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay. Vstupenky do sektoru hostů budou v prodeji před zápasem na pokladně nebo je možnost zakoupení online ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo