Generální partner
Světlý režim
30. listopad 2023

Juraj Jarábek před Boleslaví: V sestavě máme pár otazníků

Předposlední venkovní zápas zavede fotbalisty MFK Karviná do Mladé Boleslavi. Co soudí o soupeři z města automobilů kouč Juraj Jarábek?

Trenére, jak moc jste kvůli počasí museli upravovat tréninkový proces?
Museli jsme si s nepřízní počasí samozřejmě poradit. Trénovali jsme na umělé trávě, ale myslím si, že určitě jsme nebyli tento týden jediní. Všechny týmy, které nemají vyhřívané tréninkové hřiště, se musely spokojit s umělou trávou.

Tři dny jste byl nemocný a mimo tým. Jak jste na tom aktuálně?
Už jsem v pořádku a připravený. Tréninkový proces vedli moji skvělí kolegové Braňo Mráz, Michal Papadopulos a kondiční trenér Juraj Kubišta. Zastoupili mě a tréninkový plán, který byl pro tento týden, se podařilo splnit (úsměv).

A zdravotní stav hráčů je jaký?
Pár otazníků máme. Někteří mají drobné šrámy a někdo byl nemocný. Každopádně určitě postavíme kvalitní jedenáctku. Myslím si ale, že podobné starosti mají aktuálně všechny týmy napříč ligou.

Soupeř je doma čtvrtý nejlepší, vy taháte třízápasovou sérii porážek. Jak to změnit?
Musíme bodovat, odrazit se. Máme teď negativní sérii, to je holý fakt a realita. Ale liga je vyrovnaná, kde každý může bodovat s každým. Musíme věřit a špatnou sérii přerušit, i když víme, jak silná doma je Mladá Boleslav - prohrála pouze se Slavií a s Libercem remizovala. Ve své aréně dokonce dokázala porazit mistrovskou Spartu, střílí hodně gólů.

Takže velká kvalita?
Určitě. Hlavně do ofenzivy hráči jako Kušej, Jusúf, John Solomon a to jim ještě na lavičce sedí Jawo. Kvalita tam je, Matějovský je pořád kvalitní. Bude to těžké, ale myslíme pozitivně.

Víte o tom, že poslední čtyři utkání Karviná s Boleslaví prohrála a bod získala naposledy s vámi na lavičce na konci září 2020?
Je to další motivace. Ale špatnou sérii jsme měli i s Baníkem, Bohemkou či Olomoucí – pořád se o tom s hráči bavíme a stále nám nevychází tu špatnou sérii prolomit! Tak snad v sobotu...

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo