Generální partner
Světlý režim
1. prosinec 2023

Předposlední výjezd na stadion soupeře, Mladá Boleslav-Karviná (so,15)

Kvůli nevyzpytatelnému počasí se karvinští fotbalisté vydali do Středočeského kraje již v pátek ráno. V sobotu odpoledne pak nastoupí v Mladé Boleslavi k utkání 17. kola F:L. První vzájemné utkání v létě vyhráli Středočeši ve Slezsku 2:1.

Již tři zápasy čekají fotbalisté MFK na bodový zisk – prohráli doma s Baníkem, na Bohemce i doma s Olomoucí. Do konce podzimní části zbývají tři zápasy. „Musíme už bodovat, odrazit se. Máme teď negativní sérii, to je holý fakt a realita. Ale liga je vyrovnaná, každý může bodovat s každým. Musíme věřit a špatnou sérii přerušit, i když víme, jak silná doma je Mladá Boleslav,“ řekl trenér Juraj Jarábek.

Toho museli v týdnu kvůli nemoci zastoupit asistenti. „Už jsem v pořádku a připravený. A jak jsou na tom jeho svěřenci? „Pár otazníků máme. Někteří mají drobné šrámy a někdo byl nemocný. Každopádně určitě postavíme kvalitní jedenáctku. Myslím si ale, že podobné starosti mají aktuálně všechny týmy napříč ligou,“ podotkl Jarábek. Problémem je samozřejmě také počasí. Určitě jsme tento týden nebyli jediným týmem, který musel trénovat na umělé trávě. Také jsme se s tím museli vypořádat," uvedl.

Mladoboleslavští fotbalisté okupují první šestku, navíc ještě mají zápas k dobru. Výrazně jim k tomu pomáhají výsledky v domácím prostředí, kde pětkrát ze sedmi zápasů zvítězili. Navíc mají třetí nejlepší ofenzivu. „Tým má velkou kvalitu hlavně do ofenzivy – Kušej, Júsuf, Salomon. Na střídačce ještě Jawo. Výborný je stále Marek Matějovský,“ má jasno Jarábek. Minulý týden svěřenci Marka Kuliče prohráli - v Liberci 1:2. Nejlepšími střelci týmu jsou šestigóloví Kušej s Marečkem.

Poslední čtyři vzájemné duely vždy vyhráli Středočeši, Karvinští naposledy brali bod v září 2020 – v domácím prostředí pod vedením současného kouče Juraje Jarábka remizovali 0:0.


Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY FK Mladá Boleslav – MFK Karviná začíná v Lokotrans Aréně v sobotu 2. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay. Vstupenky do sektoru hostů budou v prodeji před zápasem na pokladně nebo je možnost zakoupení online ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo