Generální partner
Světlý režim
6. květen 2023

Doma půjde o hodně! Karviná-Prostějov (ne,17)

Karvinští po dvou zápasech, ve kterých nezvítězili, potřebují nutně zabrat a uzmout všechny body! V cestě budou stát Hanáci z Prostějova, kteří však body také potřebují, protože hrají o záchranu.

V minulém domácím zápase Karvinští poprvé od konce srpna nezískali plný počet, jelikož Líšeň trefila bod v nastaveném čase. Něco podobného se již nesmí opakovat a je potřeba znovu naskočit na domácí vítěznou vlnu. Přes ní vede cesta k vysněnému prvnímu místu, které značí přímý postup do F:L. Letošní sezóna je vyrovnaná jako už dlouhé roky ne. Bude to boj do posledního kola. Žádný zápas nebude, a ani nebyl, jednoduchý. Zbývá pouhých pět zápasů do konce a hraje se o hodně. Ať už nahoře v tabulce nebo dole,“ podotkl správně asistent hlavního kouče Ľubomír Luhový.

Se soupeřem z Hané se fotbalisté MFK potkají v tomto roce již podruhé. Na konci ledna v rámci zimní přípravy skončil zápas nerozhodně 1:1. „Víme, co nás čeká. Oproti posledním dvěma utkáním musíme zlepšit efektivitu a snížit počet chyb. To si myslím, je to nejdůležitější,“ nechal se slyšet Luhový s tím, že nervozita se s blížím koncem sezóny stupňuje u všech týmů.

Pouhé tři body náskoku mají Hanáci na příčky, které znamenají pád o patro níž. Neuspokojivé výsledky v průběhu jarní části odnesl během dubna trenér Pavel Šustr, který byl odvolán a nahradil jej Michal Šmarda. A zatím to přináší své ovoce, neboť Prostějov ve dvou z tří utkání pod jeho vedením zvítězil – doma porazil Vyškov i Jihlavu shodně 1:0 a prohrál jen na půdě rezervy pražské Sparty.

V dresu Hanáků najdou fanoušci hned několik fotbalistů, kteří mají karvinskou minulost – konkrétně jde o odchovance Martina Vlachovského, Ondřeje Chvěju, Daniela Bialka a Martina Rolinka. Ten v Karviné působil v podzimní části této sezóny. Podzimní vzájemný duel skončil šťastným vítězstvím Prostějova 2:1 gólem z nastaveného času.

Kouč Šmarda určitě bude postrádat vykartovaného nejlepšího střelce Jana Koudelku a ze stejného důvodu bude scházet i zkušený Robert Bartolomeu. Z trávníku soupeře dovezl Prostějov vítězství naposledy ve druhé polovině března, kdy překvapivě zvítězil v Líšni.


Utkání 26. kola F:NL MFK Karviná – 1. SK Prostějov začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 7. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma. Pokladny stadionu otevřou hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci ve fanshopu, u turniketů a na pokladnách.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo