Generální partner
Světlý režim
7. říjen 2022

Doma znovu po měsíci a hned je na řadě derby, Karviná-Opava (so,16)

Dlouhé čekání na domácí zápas je u konce. Karvinští fotbalisté vyběhnou v sobotu odpoledne k zápasu s Opavou. Oba týmy mají shodně po šestnácti bodech.

Skvělý výsledek v podobě vítězství 2:1 na půdě Lísně potřebují a chtějí fotbalisté Karviné potvrdit v domácím utkání. Nálada v kabině je dobrá, hráče ani není potřeba před derby speciálně motivovat. „Derby má pokaždé náboj. Moc se těšíme a budeme rádi, když nás přijdou fanoušci podpořit v hojném počtu,“ podotkl před utkáním asistent trenéra Radomír Korytář.

Kvůli karetnímu trestu budou trenéři postrádat útočníka Rafia Durosinmiho. „Karty přicházejí, to je ve fotbale normální. Ale Rafiu bude chybět, uhrává důležité balóny. Věřím, že ten, kdo nastoupí místo něho, podá podobně kvalitní výkon a bude nápomocen,“ řekl kolega asistent Tomáše Hejduška k nucené absenci. Bývalá ikona Opavy Jan Žídek se na utkání v dresu MFK těší, hlavně na atmosféru. „Doufám, že přijde hodně lidí a fotbal si užijí. Bude to pro mě speciální zápas! V Opavě jsem strávil spoustu let, takže to bude trochu jiné. Ale v samotném zápase na to nejde myslet. Budu se soustředit na svůj výkon, abych pomohl týmu k zisku tří bodů,“ řekl Žídek.

Tým MFK má jednu z nejlepších ofenziv v celé soutěži. Naopak soupeř druhou nejlepší defenzivu. „Je pravdou, že v defenzivní činnosti si Opava počíná fakt dobře, hráči jsou zodpovědní. Určitě to pro nás nebude jednoduché. Ale vzpomeňme na Líšeň, která má stále nejlepší obranu a nikdo jiný kromě nás jim na jejich hřišti nevstřelil gól. Věřím, že se střelecky prosadíme i v sobotu,“ dodal Radomír Korytář.

Slezský FC hraje druhou nejvyšší soutěž druhou sezónu. V té minulé však nebyl daleko od návratu do F:L. Jenže v baráži svěřenci Romana Westa neuspěli a prvoligovou příslušnost si pojistili pražští Bohemians. V dresu Opavy byl u toho Jan Žídek a na lavičce trenér brankářů David Hampel. Oba již ale působí v barvách Karviné.

Opava neodstartovala sezónu příliš dobře, z úvodních čtyř zápasů hned třikrát prohrála. Ovšem pak se rozjela a aktuálně je pátá na stejných bodech jako MFK Karviná. Jak už bylo zmíněno výše, svěřenci Romana Westa se mohou pochlubit druhou nejlepší druholigovou obranu – v deseti zápasech inkasovali jen sedmkrát, z toho třikrát v úvodním zápase sezóny ve Varnsdorfu.

Na konci letního přestupního období ulovil SFC slušnou a zkušenou posilu v podobě útočníka Jakuba Yunise z Olomouce. A byl to právě on, kdo rozhodl minulý týden domácí duel s Táborskem. Poslední soutěžní vzájemný duel je z „doby covidu“ – před prázdným stadionem vyhráli Karvinští 6. února 2021 3:1. To ještě oba týmy hrály nejvyšší soutěž.


Utkání 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – SFC Opava začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 8. října v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Michal Křepský. Pokladny se otevřou hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo