Generální partner
Světlý režim
27. září 2015

Dreksa: Nacvičená akce! Kapitán dál nedokopne

Před deseti dny oslavil 26. narozeniny a dodatečně si k nim dal dárek v podobě vítězné a zároveň jediné branky v derby s Třincem. Stoper Pavel Dreksa neskrýval po vyhraném zápase nadšení a hýřil vtipem.

Zápas jste si zkomplikovali neproměněnými šancemi v úvodu. Jak těžké to bylo postupem času?
Je pravdou, že kdybychom z těch dvou nebo tří šanci dali gól, tak by to bylo o něčem jiném. Na kopačky se nám následně vkradla úplně zbytečně nervozita, což bylo cítit. Byl to boj a rozhodla až naše standardní situace. Těší to o to víc, že v minulých zápasech jsme si právě standardkami příliš nepomáhali. Teď to vyšlo a rozhodlo to utkání.

Míč vám přímo na hlavu naservíroval kapitán Pavel Eismann. Trénujete to přesně takto?
No, Pavel dál než na přední tyč nedokopne, takže vlastně jo (smích). Ani v tréninku dál nedokopne. Teď to vyšlo, takže super!

Třinec jste do ničeho nepustili, pořádně ani nevystřelil na bránu. Brankář Pindroch tak vychytal sedmou nulu v řadě.
Z Braňa Pindrocha si už děláme srandu, že nemá pořádně co chytat, protože na něho neletí žádná střela (úsměv). Ale teď vážně. Gólman je poslední důležitá součást týmu. Celý tým se snaží i do obrany dělat maximum a zatím nám to vychází. Určitě však přijde období, kdy bude muset vytáhnout parádní zákroky a on pomůže nám.

Sedm zápasů bez obdrženého gólu je rarita. Vnímáte to podobně.
Určitě je to zajímavé, ale na druhou stranu my chceme hrát nahoře a je jedno jestli vyhrajeme s nulou, nebo utkání skončí 5:4.

Nejen podle výsledku bylo vidět, že tento zápas byl mnohem těžší, než ten s Budějovicemi. To z fanoušků málokdo čekal.
Potvrdilo se, že Třinec bude daleko lépe bránit. Dynamo naopak hrálo otevřený a až dětský fotbal. Když pak máme vpředu výborné a rychlé hráče, kteří navíc měli formu, tak to dopadlo minulý týden tak, že jsme Budějovicím dali pětku. S Třincem to bylo mnohem těžší.

Remíza Opavy se Sokolovem vám pomohla do čela tabulky. Jak se vám na ni dívá?
Já bych to po osmém kole neřešil. Můžeme se o tom pobavit po podzimní části. Stejně se bude rozhodovat až na jaře a to budou úplně jiné zápasy. Každopádně si musíme i do dalších zápasů držet pohodu být koncentrovaní od úvodního do posledního hvizdu rozhodčího.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo