Generální partner
Světlý režim
25. září 2015

Nejlepší útoky proti sobě, Karviná-Třinec (so,16.30)

Hornicko-hutnické derby nabídne 8. kolo Fotbalové národní ligy. Karvinští mají nejlepší útok, obranu, střelce i brankáře. Proti nim se postaví šestý Třinec s druhou nejlepší ofenzivou.
Těžký a rozhodně vyrovnanější duel, než proti Českým Budějovicím, očekávají karvinští fotbalisté včetně trenéra Jozefa Webera. „S ohledem na zápasy z loňské sezóny, které jsme ale zvládli, nás nečeká nic lehkého. Bude to dramatické a vyhecované utkání,“ myslí si karvinský kouč.

Domácí se vezou na vítězné vlně a neradi by si ji pokazili zrovna v takovém atraktivním zápase. „Navíc máme skvělou bilanci právě v derby s okolními kluby. Víme, že každá série jednou skončí a navíc je těžké potvrzovat vysokou výhru hned další týden opět na domácím hřišti, ale rádi bychom tu naši sérii ještě prodloužili,“ usmál se Weber. Nový muž v karvinské sestavě Jan Šisler to vidí stejně. „Sobotní zápas bychom měli zvládnout a potvrdit tak tři body s Českými Budějovicemi,“ doplnil.

Třinec zahájil sezónu vysokou výhrou nad béčkem Sigmy, ale v dalších zápasech to nebylo úplně ideální. Jenže v posledních dvou vystrčil růžky, a to pořádně. Nejprve vyhrál v Opavě a následně tuto výhru potvrdil doma s Vlašimí, což svěřence kouče Radima Nečase katapultovalo na šestou pozici! „Víme o tom, vždyť už je na jejich hře vidět trenérův rukopis. Jsou fotbalovější, nebezpečnější směrem dopředu a mají dobré standardní situace,“ shrnul Jozef Weber. 

Pikantní bude utkání pro Tomáše Knötiga, který je v Třinci na hostování právě z Karviné. Pokud nastoupím, tak to bude proti Karviné úplně poprvé. Moc se těším,“ řekl fotbalista, který se dává v Třinci do herní pohody po těžkém zranění kolena. Třinec v Karviné ještě nikdy nebodoval, naposledy na Kovoně prohrál v listopadu minulého roku 1:3.

Utkání 8. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná - FK Fotbal Třinec startuje v SC Kovona v sobotu 26. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš, kterému budou na čarách asistovat kolegové Nádvorník a Fišer.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je pouhých 10 Kč.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná