Generální partner
Světlý režim
19. srpen 2022

Duel dvou sedmibodových týmů, Karviná-Jihlava (so,17)

Po dvou zápasech v pátečních termínech odehrají fotbalisté MFK domácí zápas zase tradičně o víkendu. V sobotu odpoledne přivítají čtvrtou Jihlavu. Oba týmy v sezóně ještě neprohrály...

Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška mají po třech odehraných kolech na svém kontě sedm z devíti možných bodů a jsou na třetím místě, nicméně spokojenost úplně nevládne. Důvod je prostý – předváděná hra má k ideálu daleko. V pohárovém duelu v Hranicích a vlastně ani v Příbrami to z naší strany nebylo herně vůbec ono! Chceme a přejeme si, aby na nás fanoušci chodili. Jenže to jim musíme nabídnout dobrý fotbal a vítězství,“ má jasno kouč MFK.

Soupeř má také sedm bodů za dvě vítězství venku a remízu v domácím prostředí. Tady je vidět, jak je druhá liga vyrovnaná. V každém zápase rozhodují a budou rozhodovat maličkosti. Jihlava je nepříjemným soupeřem, navíc je silná na míči,“ upozornil trenér Hejdušek.

Jihlavskou minulost má trojice hráčů karvinského kádru – Dávid Krčík, Rajmund Mikuš a Jaroslav Málek. Posledně jmenovaný musel kvůli karetnímu trestu vynechat duel v Příbrami, na Jihlavu bude připravený. „To je pozitivní zpráva. Máme zdravou konkurenci a každého hráče budeme potřebovat,“ podotkl trochu tajemně Tomáš Hejdušek. Stejně tak by měla být připravena nejčerstvější posila - Bosňan Amar Memić, jehož transfer byl administrativně dotažen během pátečního dopoledne.

Stoper Dávid Krčík oblékal jihlavský dres ještě na jaře tohoto roku, soupeře proto dokonale zná a dá se očekávat, že trenérům může dodat důležité detaily. „Pokud se mě zeptají, rád poradím,“ usmál se stabilní člen základní sestavy. Na zápas se moc těším. Ale pozor – nebude to snadné. Jihlava je jedno z mála mužstev, které chce hrát fotbal. Jejich dosavadních sedm bodů mě proto ani nepřekvapuje a mají je zaslouženě. Sice jim před touto sezónou odešlo několik hráčů, ale kostra týmu zůstala, což je vždy důležité. Lídři jsou jasní, Lukáš Zoubele a Matúš Lacko. A kolem nich jsou mladí, šikovní a běhaví kluci,“ nechal se slyšet mladší z bratrů Krčíkových.

Klub z Vysočiny zahájil sezónu výhrou ve Vlašimi, následně remizoval doma s béčkem Sigmy Olomouc a minulý týden dokázal zvítězit v Chrudimi. Znamená to, že svěřenci trenéra Jana Kameníka mají sedm bodů. Na soupisce lze najít plno mladých a jistě šikovných cizinců.

Poslední vzájemný duel je starý přes tři roky – v barážové odvetě Karvinští remizovali na Vysočině 1:1 a tím si zachovali prvoligovou příslušnost.


Utkání 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – FC Vysočina Jihlava začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 20. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Daniel Vokoun. Pokladny se otevřou hodinu před výkopem, bulletiny budou k dostání ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo