Generální partner
Světlý režim
29. duben 2017

Duel trápících se nováčků, Karviná-H.Králové (ne,17)

Dlouhý domácí půst je u konce! Po třech týdnech se karvinští fotbalisté představí zase doma! V duelu s Hradcem Králové půjde po sérii porážek opravdu o hodně. Nedělní zápas začne v pět odpoledne, vstupenky jsou stále v prodeji.

Kdy naposledy soubor kouče Webera bodoval? Bylo to 11. března v Jihlavě, odkud si odvezl vítězství 4:2. Od té doby nic! Řeklo by se, že v neděli je ideální příležitost tuto špatnou sérii zlomit, protože Votroci nikterak nezáří. Je tady ovšem jedno velké ale. „A tím jsou výsledky Hradce z trávníků soupeřů. Oni hrají lépe venku než doma. To ostatně potvrdili vítězstvím třeba ve Zlíně. Respekt a ostražitost je na místě,“ tuší Jozef Weber. A skutečně, Východočeši venku uhráli třináct ze svých jednadvaceti bodů.

Karvinští by se rádi vrátili na bodovou vlnu, nejlépe na tu vítěznou. Navíc by rádi potěšili fanoušky, pro které nebyl duben vůbec příjemný. „Navíc ještě nejsme zachráněni, upozorňoval jsem na to během celého jara na téměř každém setkání s novináři. Máme co napravovat a věřím, že podáme oproti posledním dvěma utkáním mnohem lepší výkon,“ řekl šéf lavičky.

A právě na mnohem lepší výkon by rád Jozef Weber pozval i fanoušky. „Pro nás bude tento zápas stejně těžký jako například ten proti Slavii. Na stadionu panovala neskutečná atmosféra a potřebovali bychom znovu takto výrazně pomoct. Věřím, že si cestu na stadion najdou, počasí by mělo být lepší. Potřebujeme je,“ vzkázal Weber.

Hradec Králové má aktuálně za sebou tři porážky v řadě (s Plzní, na Slavii a s Libercem), ve kterých navíc nevstřelil ani jeden gól.  V tomto zápase budou trenéři Frimmel s Pilným postrádat Tomáše Malinského, jednoho z nejdůležitějších hráčů svého týmu. Ten totiž v minulém zápase uviděl červenou kartu a nedělní duel musí vynechat.

Na pohodě nemusí Votrokům přidat ani fakt, že v posledních dvou duelech s Karvinou prohráli (shodně na domácím hřišti, v postupové druholigové sezóně 0:2, na podzim 3:4). Ovšem poslední výjezd do Karviné přetavili ve vítězství 1:0 (24.10.2015). Hradec na jaře jednou vyhrál, dvakrát remizoval a sedmkrát prohrál. Mezi největší postavy týmu patří zcela jistě brankář Radim Ottmar, Karvinští mají samozřejmě Jana Laštůvku. Tudíž může jít i souboj gólmanů.

Utkání 26. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná – FC Hradec Králové začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 30. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jiří Houdek, na čarách pak jeho asistenti Mokrusch a Boček. Vstupenky zakoupíte v obvyklých předprodejích nebo přímo na pokladnách od nedělních 15:45 hodin.

Před a během utkání bude zároveň na pokladnách probíhat předprodej vstupenek na „domácí zápas sezóny“, v pátek 12. května dorazí do Karviné pražská Sparta – více ZDE. 
Samozřejmostí je také třinácté vydání eMeFKa zpravodaje. Tři vylosovaní se mohou těšit na dárkový poukaz do Wellness centra Zámečku Petrovice, klubový dres s plechovkami piva Gambrinus a třetí cenou je karton piva Radegast. Bulletiny koupíte tradičně na pokladnách, ve Fanshopu i u hostesek, které se budou pohybovat po tribunách.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo