Generální partner
Světlý režim
29. duben 2017

Duel trápících se nováčků, Karviná-H.Králové (ne,17)

Dlouhý domácí půst je u konce! Po třech týdnech se karvinští fotbalisté představí zase doma! V duelu s Hradcem Králové půjde po sérii porážek opravdu o hodně. Nedělní zápas začne v pět odpoledne, vstupenky jsou stále v prodeji.

Kdy naposledy soubor kouče Webera bodoval? Bylo to 11. března v Jihlavě, odkud si odvezl vítězství 4:2. Od té doby nic! Řeklo by se, že v neděli je ideální příležitost tuto špatnou sérii zlomit, protože Votroci nikterak nezáří. Je tady ovšem jedno velké ale. „A tím jsou výsledky Hradce z trávníků soupeřů. Oni hrají lépe venku než doma. To ostatně potvrdili vítězstvím třeba ve Zlíně. Respekt a ostražitost je na místě,“ tuší Jozef Weber. A skutečně, Východočeši venku uhráli třináct ze svých jednadvaceti bodů.

Karvinští by se rádi vrátili na bodovou vlnu, nejlépe na tu vítěznou. Navíc by rádi potěšili fanoušky, pro které nebyl duben vůbec příjemný. „Navíc ještě nejsme zachráněni, upozorňoval jsem na to během celého jara na téměř každém setkání s novináři. Máme co napravovat a věřím, že podáme oproti posledním dvěma utkáním mnohem lepší výkon,“ řekl šéf lavičky.

A právě na mnohem lepší výkon by rád Jozef Weber pozval i fanoušky. „Pro nás bude tento zápas stejně těžký jako například ten proti Slavii. Na stadionu panovala neskutečná atmosféra a potřebovali bychom znovu takto výrazně pomoct. Věřím, že si cestu na stadion najdou, počasí by mělo být lepší. Potřebujeme je,“ vzkázal Weber.

Hradec Králové má aktuálně za sebou tři porážky v řadě (s Plzní, na Slavii a s Libercem), ve kterých navíc nevstřelil ani jeden gól.  V tomto zápase budou trenéři Frimmel s Pilným postrádat Tomáše Malinského, jednoho z nejdůležitějších hráčů svého týmu. Ten totiž v minulém zápase uviděl červenou kartu a nedělní duel musí vynechat.

Na pohodě nemusí Votrokům přidat ani fakt, že v posledních dvou duelech s Karvinou prohráli (shodně na domácím hřišti, v postupové druholigové sezóně 0:2, na podzim 3:4). Ovšem poslední výjezd do Karviné přetavili ve vítězství 1:0 (24.10.2015). Hradec na jaře jednou vyhrál, dvakrát remizoval a sedmkrát prohrál. Mezi největší postavy týmu patří zcela jistě brankář Radim Ottmar, Karvinští mají samozřejmě Jana Laštůvku. Tudíž může jít i souboj gólmanů.

Utkání 26. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná – FC Hradec Králové začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 30. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jiří Houdek, na čarách pak jeho asistenti Mokrusch a Boček. Vstupenky zakoupíte v obvyklých předprodejích nebo přímo na pokladnách od nedělních 15:45 hodin.

Před a během utkání bude zároveň na pokladnách probíhat předprodej vstupenek na „domácí zápas sezóny“, v pátek 12. května dorazí do Karviné pražská Sparta – více ZDE. 
Samozřejmostí je také třinácté vydání eMeFKa zpravodaje. Tři vylosovaní se mohou těšit na dárkový poukaz do Wellness centra Zámečku Petrovice, klubový dres s plechovkami piva Gambrinus a třetí cenou je karton piva Radegast. Bulletiny koupíte tradičně na pokladnách, ve Fanshopu i u hostesek, které se budou pohybovat po tribunách.

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii