Generální partner
Světlý režim
13. únor 2024

Důležitá domácí dohrávka! Karviná-Pardubice (st,17)

Pouhé čtyři dny po vstupním duelu do jara proti Spartě vyběhnou fotbalisté MFK k dalšímu domácímu utkání – čeká je dohrávka ze začátku prosince proti východočeskému soupeři z Pardubic. Vstupenek je dostatek a budou se prodávat i krátce před zápasem na pokladnách.

Prosincový vzájemný duel zhatila nepřízeň počasí, tentokrát nebude bránit odehrání zápasu nic. Karvinští vnímají obrovskou důležitost nadcházejícího střetnutí. „Znovu musíme podat poctivý a bojovný výkon, ale jinak to bude úplně jiný zápas než ten sobotní. Je to typický duel o šest bodů - hodně důležitý, ale určitě ještě ne rozhodující,“ pověděl asistent trenéra Branislav Mráz.

Oba soupeře dělí v tabulce čtyři body, Pardubice o víkendu překvapily širokou fotbalovou veřejnost, když dokázali zvítězit na půdě Slovácka. „V prvních kolech vždy není nouze o zajímavé výsledky, stává se to často. Překvapivých výsledků bylo v prvním jarní kole ale víc. Pardubice však ukazovaly i během podzimu svou kvalitu, na závěr porazily Liberec a nyní protáhly vítěznou šňůru i na začátek jara. Šest získaných bodů se pak hned v tabulce projeví,“ podotkl Mráz.

Karvinští by měli být kompletní, scházet budou rekonvalescenti Mikuš s Čavošem a zřejmě také Matej Čurma. Hosté se budou muset obejít bez Dominika Mareše, který byl na Slovácku vyloučen. „Nevidím v tom pro soupeře problém – mají tam další alternativy. Určitě si z toho nebudou dělat nějakou těžkou hlavu,“ usmál se Branislav Mráz.

Východočeši vstoupili do jara skvěle, když vyhráli na Slovácku. Tým trenéra Radoslava Kováče je na devatenácti bodech za pět výher, čtyři remízy a deset porážek. Navíc má jistotu, že i v případě porážky v Karviné ho Slezané nepřeskočí.

Kádr Pardubic se přes zimu příliš nezměnil, došlo ke kosmetickým změnám – odešel třeba Bartosz Pikul, Matěj Helešic nebo Jakub Matoušek. Do kádru přibyli například Martin Chlumecký či Laurent Kissiedou. Důležitou zprávou je také setrvání Kryštofa Daňka. Pardubičtí absolvovali povedenou zimní přípravu, kde si zpestřili nejprve Tipsport ligou, ale také soustředěním ve Španělsku, kde porazili dánský klub Odense 2:1 či norské Tromso 1:0.

Podzimní duel skončil výhrou Pardubic 2:1, vzájemná prvoligová bilance hovoří lehce pro Pardubice (tři výhry, dvě remízy a jedna porážka). Jediná porážka se datuje k poslední návštěvě Městského stadionu v Karviné-Ráji. V závěru sezóny 2021/2022 zvítězili Karvinští 3:2! Nejlepším střelcem hostů je pětigólový Tomáš Zlatohlávek, na domácí straně to je pak trojice Budínský, Adeleke a Mikuš s třemi zásahy.


Dohrávka 18. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná - FK Pardubice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 14. února v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Pokladny stadionu se otevřou hodinu před výkopem.Související články

Aktuální zprávy 8.12.2023

Utkání s Pardubicemi bylo odloženo

Fotbalisté MFK ani druhý víkend po sobě nevyběhnou k mistrovskému utkání. Sobotní utkání s Pardubicemi muselo být odloženo kvůli nezpůsobilému terénu. Náhradní termín je v řešení.

Zápas 14.2.2024

Valentýnský smutek, Karviná-Pardubice 0:3

Karvinští nezískali v domácí dohrávce ani bod, protože zahazovali šance. A v závěru zápasu přišli o Davida Mosese, který byl vyloučen.

Pozvánka na zápas 7.12.2023

Trenér Jarábek před Pardubicemi: Musíme dát do hry srdce

Důležitý zápas v těžkých podmínkách čeká na fotbalisty MFK a moc dobře si to uvědomuje i trenér Juraj Jarábek. V předzápasovém rozhovoru mluvil o odloženém utkání v Boleslavi i o přípravě na sobotního soupeře z východu Čech.

Ohlasy po zápase 15.2.2024

Jiří Bederka: Nezachytili jsme začátek a nezvládli důležitý zápas

Nemluvilo se mu lehce! Stoper Jiří Bederka přišel mezi novináře až dobrých třicet minut po utkání a odpovídal na jejich dotazy.

Ohlasy po zápase 14.2.2024

VIDEO: Tisková konference trenéra po porážce od Pardubic

Viditelně zklamaný kouč Juraj Jarábek hledal mezi novináři příčiny vysoké domácí porážky od Pardubic v dohrávce 18. kola.

Ohlasy po zápase 9.12.2023

Ohlasy k odloženému zápasu s Pardubicemi

Trenér Juraj Jarábek a kapitán Lukáš Budínský okomentovali páteční odložení sobotního utkání s východočeskými Pardubicemi.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo