Generální partner
Světlý režim
7. prosinec 2023

Trenér Jarábek před Pardubicemi: Musíme dát do hry srdce

Důležitý zápas v těžkých podmínkách čeká na fotbalisty MFK a moc dobře si to uvědomuje i trenér Juraj Jarábek. V předzápasovém rozhovoru mluvil o odloženém utkání v Boleslavi i o přípravě na sobotního soupeře z východu Čech.

Trenére, v sobotu jsme nehráli zápas v Mladé Boleslavi. Ten byl kvůli sněhu odložen. Jak moc vám to nabouralo plány?
Určitě nabouralo. Cestovali jsme tam, připravovali se na soupeře, ale bohužel počasí bylo proti – opravdu bylo rozumné nehrát. Když jsme se dozvěděli, že se zápas neodehraje, tak kluci absolvovali padesátiminutový náročný běžecký trénink, šlo se na oběd a odcestovali jsme domů.

Od pondělí jste začali klasicky?
Ano, od pondělí se chystáme na Pardubice. Není jednoduché se připravovat v takových podmínkách. Tento týden jsme jednou trénovali i v hale a jinak na umělce – prostě v rámci možností. Myslím si ale, že by to nemělo mít na výkon týmu žádný vliv.

Při pohledu je jasné, že to bude zápas „o šest bodů“.
Pardubice hrají dobrý fotbal, jsou nepříjemní a na hřištích soupeřů uhráli sedm bodů. Máme ji co vracet za letní prohru 1:2. Víme o slabých i silných stránkách. Věřím, že kluci podají kvalitní výkon utkání pro nás skončí příznivě.

Jaký zápas očekáváte vzhledem k terénu?
Bojovný, soubojový. Musíme dát do hry srdce. Žádný velký fotbal se asi hrát nebude, spíš to bude o zodpovědnosti, běhání a osobních soubojích.

Poslední domácí zápas kalendářního roku by si i přes mrazivé počasí zasloužil dobrou kulisu, že ano?
Klimatické podmínky nejsou dobré, přesto bych rád poděkoval našim fanouškům, kteří nás podporují a byli bychom moc rádi, kdyby v sobotu dorazila aspoň dvoutisícová návštěva. Moc jejich podporu potřebujeme, dobrá kulisa je vždy důležitá.

Související články

Aktuální zprávy 8.12.2023

Utkání s Pardubicemi bylo odloženo

Fotbalisté MFK ani druhý víkend po sobě nevyběhnou k mistrovskému utkání. Sobotní utkání s Pardubicemi muselo být odloženo kvůli nezpůsobilému terénu. Náhradní termín je v řešení.

Zápas 14.2.2024

Valentýnský smutek, Karviná-Pardubice 0:3

Karvinští nezískali v domácí dohrávce ani bod, protože zahazovali šance. A v závěru zápasu přišli o Davida Mosese, který byl vyloučen.

Preview k zápasu 13.2.2024

Důležitá domácí dohrávka! Karviná-Pardubice (st,17)

Pouhé čtyři dny po vstupním duelu do jara proti Spartě vyběhnou fotbalisté MFK k dalšímu domácímu utkání – čeká je dohrávka ze začátku prosince proti východočeskému soupeři z Pardubic. Vstupenek je dostatek a budou se prodávat i krátce před zápasem na pokladnách.

Ohlasy po zápase 15.2.2024

Jiří Bederka: Nezachytili jsme začátek a nezvládli důležitý zápas

Nemluvilo se mu lehce! Stoper Jiří Bederka přišel mezi novináře až dobrých třicet minut po utkání a odpovídal na jejich dotazy.

Ohlasy po zápase 14.2.2024

VIDEO: Tisková konference trenéra po porážce od Pardubic

Viditelně zklamaný kouč Juraj Jarábek hledal mezi novináři příčiny vysoké domácí porážky od Pardubic v dohrávce 18. kola.

Ohlasy po zápase 9.12.2023

Ohlasy k odloženému zápasu s Pardubicemi

Trenér Juraj Jarábek a kapitán Lukáš Budínský okomentovali páteční odložení sobotního utkání s východočeskými Pardubicemi.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo