Generální partner
Světlý režim
28. září 2019

Důležité slezské derby, Karviná-Opava (ne,15:30)

Domácí stále čekají na první domácí výhru v této sezóně. V neděli do Karviné dorazí poslední Opava, která v týdnu vyměnila trenéra. Atraktivní duel pro celý slezský region je jedním ze zápasů 11. kola FORTUNA:LIGY.

Z posledních čtyř kol hráli třikrát venku, přivezli od soupeřů sedm bodů, (tím pádem) ani jednou neprohráli a třikrát udrželi nulu! Karvinští ovšem potřebují nutně brát tři body i na vlastním stadionu. Pátý pokus v nové sezóně přijde proti Opavě, která má svých problémů dost. „Na to, že vyměnili trenéra, nesmíme brát vůbec ohled. Koncentrujeme se sami na sebe a vlastní výkon. Pro vítězství ve slezském derby uděláme všechno a věřím, že nám pomůžou zaplněné tribuny,“ přeje si kouč MFK František Straka.

Nejzkušenější borec v karvinské kabině Marek Janečka moc dobře ví, že by tři získané body celému týmu nesmírně pomohly. „Pro oba týmy je toto stěžejní zápas. Myslím si, že Opava tady přijede pozorně bránit a celkově to bude boj,“ předpovídá Janečka, který minule v Příbrami nehrál kvůli čtyřem žlutým kartám.

V týdnu oba týmy absolvovaly třetí kolo MOL Cupu. Zatímco Karvinští v kombinované sestavě podlehli Žižkovu, Opava rovněž v kombinované sestavě vyhrála 1:0 v dalekém Sokolově a může se těšit na osmfinálový los.


Slezský FC Opava vstoupil do sezóny výtečně, po dvou kolech měl šest bodů. Jenže od té doby pouze dvě remízy a šest porážek. Tuto sérii neustál hlavní trenér Ivan Kopecký, který byl ve čtvrtek odvolán. Z pozice asistenta povýšil Josef Dvorník, kterému bude pomáhat sportovní manažer Alois Grussmann.

Aby toho nebylo málo, tak Opavě se v minulém kole vykartoval stěžejní hráč a kapitán Pavel Zavadil, který tak v neděli nenastoupí. „Určitý vliv na hru Opavu to jistě bude mít. Pavel je lídr a každé utkání ukazuje, jakou je osobností a hráčem s velkým „H“. Prostě Pan fotbalista,“ podotkl František Straka.

V minulé sezóně byla statistika vzájemných duelů vzácně vyrovnaná 1-1-1. Karvinští dokázali na podzim vyhrát v brněnském azylu 3:1, kde Opava hrála své duely, v Karviné skončil zápas 1:1 a v nadstavbě vyhrála Opava 1:0 díky penaltě z poslední minuty.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SFC Opava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 29. září v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin, jednotné vstupné činí 200 Kč. Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo