Generální partner
Světlý režim
1. duben 2023

Dvacáté kolo se uzavře na jihu Čech, Táborsko-Karviná (ne,16:30)

První duel po reprezentační přestávce bude pro hráče MFK Karviná ten v Táboře. Jihočeši jsou jediným týmem, který v této sezóně v Karviné bodoval - dokonce ve Slezsku na podzim zvítězil. O motivaci je však postaráno z více hledisek...

Svěřenci trenéra Hejduška, čerstvě zvoleného Ligovou fotbalovou asociací nejlepším trenérem měsíce března, mají skvělou příležitost posunout se v tabulce na druhou příčku a snížit náskok vedoucí Příbrami. Důvod je jednoduchý – Příbram prohrála v pátek s Varnsdorfem, Vyškov pak v sobotu dopoledne s Duklou Praha. Pro nás je každé utkání těžké a důležité. Je to klišé, ale jdeme zápas od zápasu. Na hřiště Táborska však jedeme uspět. Na soupeře jsme nachystaní a víme, co od domácích můžeme očekávat. V neděli bude na hráčích, aby to přenesli a ukázali přímo na trávníku v Táboře,“ prohlásil kouč MFK Karviná.

Během reprezentační přestávky Karvinští potrénovali a hlavně doléčovali šrámy. Stihli však i teambuilding v podobě paintballu. „Neřekl bych, že jsme trénovali jinak než v klasickém týdenním procesu. Měli jsme ale čas hráče otestovat, především ty, kteří byli nějakou dobu mimo hru. Pozitivem je, že se nám pomalu začíná zaplňovat kabina. Na listině zraněných hráčů už máme pouze dlouhodobé marody Martina Zedníčka a Lukáše Ciencialu,“ těšilo Tomáše Hejduška. Pozitivní je rovněž fakt, že nikdo z hráčů nemá disciplinární trest za karty.

Nedělního soupeře velice dobře zná stoper Jiří Bederka, který na jaře právě v Táborsku působil a byl u překvapivého vítězství svého tehdejšího týmu na karvinském stadionu. Nyní je však hráčem MFK a spolu s celým týmem udělá maximum pro vítězství!

V kádru Táborska působí tři hráči, kteří mají karvinskou minulost – odchovanec MFK gólman Martin Pastornický, obránce Luboš Tusjak a útočník Jakub Šašinka. A pochopitelně i trenér Roman Nádvorník, který Karvinou trénoval v sezóně 2018/2019. Táborsko na jaře ještě nevyhrálo, ale také neprohrálo – zapsalo tři remízy. Tu poslední v Chrudimi, kde minulý týden v probíhající repre pauze remizovalo v dohrávaném utkání 1:1.

Kouč Nádvorník bude ze zajímavě poskládaného týmu jistojistě postrádat člena základní sestavy, potrestaného Jana Macha. Ten totiž v Chrudimi uviděl červenou kartu. Jihočeši mají spolu s Opavou nejhorší útok, když vstřelili pouhých 17 gólů v devatenácti duelech. V domácím prostředí nasbírali Jihočeši 16 bodů, celkově jsou v tabulce s třiadvaceti body jedenáctí!

Podzimní duel v Karviné skončil výhrou Táborska 1:0 - pro hráče MFK jde o doposud jedinou domácí ztrátu v celé sezóně. Poslední střet obou týmů na jihu Čech se datuje do postupové sezóny 2015/2016. Tehdy ještě v Sezimově Ústí Karvinští zvítězili po gólech Jovanoviće a Fialy 2:0!


Utkání 20. kola F:NL FC Silon Táborsko - MFK Karviná začíná v Táboře v neděli 2. dubna v 16:30 hodin. Hlavní rozhodčí bude paní Jana Adámková. Živý přenos poběží na platformě Sporttotal ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo