Generální partner
Světlý režim
7. únor 2020

GENERÁLKA: Karviná hostí olomouckou Sigmu

Oba zápasy základní části spolu oba kluby odehrály, proto nic nebránilo tomu, aby se domluvily, že na konci přípravy se znovu utkají. Poslední zápas obou týmů v zimní přípravě je v plánu v sobotu od půl třetí odpoledne.

Už pouze doladit detaily a hurá do jarních bojů. Karvinští se v tomto týdnu připravovali po deseti dnech v Turecku opět v domácích podmínkách. Na začátku týdne okusili přírodní trávu na Bažantnici, od úterý vinou počasí museli vzít za vděk umělou trávou. „Pondělí bylo skvělé, byli jsme na výborně připravené trávě na Bažantnici. Od úterý se zhoršilo počasí, ale všechno jsme zvládli na umělce. Zaměřovali jsme se na rychlost, rychlostní vytrvalost a systémové věci,“ prozradil trenér Juraj Jarábek.

Kouč MFK kvituje možnost zahrát si v posledním utkání s kvalitním soupeřem, s kterým cestovali v jednom letadle do Turecka. „Proti Olomouci si ještě vyzkoušíme nějaké herní varianty a konečně se také představíme před vlastními fanoušky,“ usmál se.

Jeho svěřenci mají za sebou sedm zápasů s bilancí jednoho vítězství, čtyř remíz a dvou porážek při skóre 6:8.

Hosté z Olomouce zažívají zajímavou přípravu, mediálně se hodně řešil případ „Pilař“. Navíc Hanáky před pár dny posílil sparťanský útočník Lukáš Juliš, který na Andrův stadion zamířil na půlroční hostování.  Naopak na hostování s opcí odešel do Slavie velký talent David Zima.

Svěřenci Radoslava Látala odehráli od ledna osm přípravných utkání. Zajímavostí určitě je, že v tureckém Beleku vyhráli všechna tři utkání – porazili ázerbájdžánský Karabach 3:1, ruský Orenburg 2:0 a ukrajinský Dnipro 1:0.

Jak už bylo zmíněno, oba týmy mají spolu vzájemné zápasy odehrány – v Olomouci (10. srpna) i Karviné (8. prosince) se zrodily remízy 1:1.

Přípravné utkání MFK Karviná – SK Sigma Olomouc začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 8. února ve 14:30 hodin. Pro fanoušky bude otevřena hlavní tribuna a vstup je zdarma.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo