Generální partner
Světlý režim
9. únor 2020

Jarábek po generálce: O sestavě na Zlín mám téměř jasno!

Poslední duel zimní přípravy je minulostí, se Sigmou Olomouc se nevyhrálo, ale ani neprohrálo! Kouč Juraj Jarábek po zápase mezi novináři hodnotil domácí generálku, která skončila bez branek.

Trenére, generálka je za vámi. Nula vzadu je výborná, ale směrem dopředu?
Druhý poločas byl určitě z naší strany lepší. Sigma hlavně v první půli ukázala svou kvalitu na míči, přehrávala nás. S prací obrany včetně brankáře jsem spokojený, šanci dostal i mladý Dan Stropek, který se celou přípravu také jeví dobře. I Honza Moravec na pravém beku zahrál solidně. V obraně problém nebude. Bota nás tlačí vepředu, víme to! Zkoušíme, spekulujeme, vymýšlíme, trénujeme. Je to problém, góly nedáváme a příští týden už startuje jarní část.

Zkoušel jste Vukadinoviće na hrotu v první půli…
…hrával to ve Zlíně, zkoušíme všechno možné.

Slušné a světlé záblesky měl ve hře Abdulrahman Taiwo. Jak jste viděl jeho výkon z lavičky?
Je to velmi zajímavý typ hráče. Vybrali jsme si ho, protože má potenciál. Jen se ještě trochu musí s mužstvem sžít. Je to zdravý a dravý rychlostní typ.

Z Petra Bolka v bráně vyzařovala jistota a klid. Je to přesně to, co tým potřebuje?
Je to zkušený gólman, dobrý kluk a osobnost do kabiny. Proti Sigmě zachytal velmi solidně a na jaře nám určitě pomůže.

Máte už jasno o základní sestavě, která vyběhne v jarní premiéře proti Zlínu?
Z devadesáti procent ano.

Z prvních čtyř jarních kol se hned třikrát představíte před vlastními fanoušky, kteří už pekelně dlouho čekají na domácí výhru. Může to být v této situaci výhoda či nevýhoda?
Víme o tom moc dobře a musíme to zlomit. S tím jdeme do jara a jsme optimisté. Kdybychom nevěřili, tak to rovnou můžeme zabalit – a to nechceme!

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo