Generální partner
Světlý režim
9. únor 2020

Obrana nám bude fungovat, je přesvědčený Petr Bolek

Připsal si jeden těžký zákrok, s ostatními rutinními neměl problém a jednou mu pomohla tyč! Petr Bolek odchytal hodinu v generálce proti Sigmě, během které působil jistě společně s celou obrannou čtveřicí.

První půle byla podle něj ze strany jeho spoluhráčů málo, po změně stran už to bylo mnohem lepší. „Byli jsme bojácní, tak se nechceme prezentovat. Druhá půle už snesla nějaká měřítka. Škoda té tyčky, tlačí nás stále bota v ofenzivě. Táhne se to už delší dobu, já však můžu hodnotit jen dobu, během které tady jsem,“ podotkl bývalý gólman plzeňské Viktorie.

Karvinští dvakrát po sobě neinkasovali, ale ani nevstřelil gól. On sám drží v dresu MFK čisté konto, protože v Turecku odchytal celý zápas proti Shkëndiji, v sobotní generálce pak hodinu. „Poprvé jsme nastoupili s Martinem Šindelářem a tam problém nebude. Šindy je zkušený, silný. To bude v pohodě a myslím si, že obrana nám bude fungovat,“ je přesvědčený zkušený Petr Bolek.

Vůbec poprvé se v sobotu postavil do brány na zrekonstruovaném stadionu v Karviné-Ráji. „Když jsme tady přijeli s Plzní, byl jsem pouze na lavičce. Je to moc pěkné, opravdu. Tribuna byla skoro plná. Fajn! V první půli mi akorát do očí svítilo nepříjemně sluníčko, proto jsem už při nástupu na trávník říkal Milanu Rundičovi, ať vyhraje los – samozřejmě ho prohrál, takže ten už na něho nesmí,“ usmál se muž s číslem 26 na zádech.  

Na jaře by měl být Petr Bolek jasnou jedničkou, on sám je zdrženlivější. „To se zeptejte trenéra. Já chci týmu jakkoliv pomoct,“ prohodil s úsměvem a dodal, že zkušenosti má i se záchranou. „Když jsem byl mladý, tak jsme se s Hlučínem zachránili ve druhé lize dvě minuty před koncem posledního zápasu. Naopak na Slovensku ve Zlatých Moravcích se to nepodařilo. Takže teď to pro mě budou třetí boje o záchranu,“ zakončil Petr Bolek.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo