Generální partner
Světlý režim
29. duben 2023

Hejdušek před derby: Mělo by rozhodnout rozpoložení v obou kabinách

O nastávajícím soupeři i fanoušcích hovořil trenér Tomáš Hejdušek před pondělním slezským derby v Opavě.

Trenére, přestože se ve sportu říká, že derby nemá favorita, tak minimálně na papíře a při pohledu na tabulku je favorit svátečního pondělního duelu jasný. Souhlasíte?
Bezesporu půjde o těžký duel. Ale myslím si, že by mělo rozhodnout rozpoložení v obou kabinách. Pořád jsme ještě smutní z domácí ztráty v poslední minutě s Líšní, ale už to opravdu musíme hodit za hlavu a myšlenkami být u pondělního zápasu. Doma ztracené body musíme přivézt z Opavy.

Opava je předposlední, vyměnila trenéra. Jak to vnímáte?
Jestliže chceme postoupit do nejvyšší soutěže, tak takový zápas musíme zvládnout. K trenérovi – nic mě neopravňuje toto hodnotit. Vždyť během posledních pár dnů vyměnilo šest týmů trenéry. Spíš je to nepříjemné pro nás, ostatní trenéry. Ale asi chtěli v Opavě něco změnit, dát nový impulz do kabiny. To pro ně může být samozřejmě plus…

…a minus?
Dorazí k nim nepříjemný soupeř, který tam bude chtít určitě uspět (úsměv).

Utkání se bude hrát netradičně až v pondělí, kdy je státní svátek. To by fotbalu a atmosféře mělo pomoct, ne?
Souhlasím. Víme, že by měli dorazit dva autobusy fanoušků, někteří určitě dojedou i po vlastní ose. Uděláme maximum pro úspěch a neradi bychom je podruhé za sebou zklamali. Rád bych fanouškům ještě poděkoval za atmosféru proti Líšni. Hnali nás neúnavně celý zápas a skutečně byli naším dvanáctým hráčem na trávníku. Byl bych rád, kdyby chodili v hojném počtu až do konce sezóny.

Je pozitivní, že v průběhu jara se zvedají výkony vašich svěřenců na hřištích soupeřů oproti podzimu?
Musím to zaklepat, ale zároveň se už nechci ohlížet za minulostí. Musíme se dívat dopředu! Teď nás zajímá jenom pondělní derby.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo