Generální partner
Světlý režim
30. duben 2023

Sváteční slezské derby! Opava-Karviná (po,14)

Brzce odpolední pondělní duel bude mít grády. Jednak kvůli významu derby samotného a potom se stačí podívat na tabulku - předposlední tým hostí lídra soutěže!

Při pohledu na výsledky aktuálního kola je každému fandovi MFK jasné, jak ohromně důležité by bylo případné vítězství v Opavě. Jenže staré a otřepané klišé říká, že derby nemá favorita. Ovšem minimálně papírově ho má - rozdíl mezi oběma soupeři je dvacetibodový. Bezesporu půjde o těžký duel. Ale myslím si, že by mělo rozhodnout aktuální rozpoložení v obou kabinách. Navíc víme, že by měly dorazit dva autobusy fanoušků, někteří určitě dojedou i po vlastní ose. Uděláme maximum pro úspěch a neradi bychom je podruhé za sebou zklamali,“ připomněl trenér Tomáš Hejdušek minulou remízu s Líšní.

Kouč MFK chystá se svým realizačním týmem mužstvo na soupeře, který vyměnil trenéra. Od začátku týdne je šéfem opavské lavičky Miloslav Brožek. Asi chtěli v Opavě něco změnit, dát nový impulz do kabiny. To pro ně může být samozřejmě plus. Minusem pro ně bude fakt, že dorazí nepříjemný soupeř, který tam určitě bude chtít uspět,“ usmál se Hejdušek.

Do známého (vlastně) domácího prostředí se vrátí současný kapitán MFK Jan Žídek – legenda SFC. Do slezského derby určitě nezasáhnou dlouhodobí marodi Martin Zedníček a Lukáš Cienciala. Nenastoupí ani nedělní oslavenec Dominik Žák.

Opava je v těžké situaci – je předposlední a v této sezóně už vedení klubu odvolalo dva trenéry. Po podzimu skončil Roman West a jeho nástupce Peter Hlinka vydržel na lavičce pouze osm zápasů. Od minulého pondělí má Opava už třetího trenéra, je jím Miloslav Brožek. Navíc v týdnu rozšířil realizační tým ještě Filip Rydval. Ten bude působit jako asistent trenéra a zároveň i jako videoanalytik.

Cíl SFC pro závěr sezóny je jasný – udržet druhou nejvyšší soutěž. Na záchranu ztrácí tři body. Problémem Opavy je zisk pouhých třiadvaceti bodů, na jaře navíc ještě nevyhrála. Aktuálně tahá sérii dvou porážek v řadě. Nejlepším střelcem týmu je obránce Miloš Kopečný se čtyřmi zásahy.

Podzimní vzájemný duel v Karviné měl nervy drásající vyústění - o výhře Karviné rozhodl v šesté minutě nastavení hlavou ve svém premiérovém startu za A-tým Lucky Ezeh.


Utkání 25. kola F:NL SFC Opava – MFK Karviná začne v Městských sadech v pondělí 1. května v 14 hodin. Přímý přenos odvysílá ČT Sport a hlavním rozhodčím bude pan Michal Křepský.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo