Generální partner
Světlý režim
2. říjen 2015

Hornické derby nabídne souboj o první místo

Dva nejlepší a dosud neporažené týmy proti sobě. To je hit 9. kola Fotbalové národní ligy. Svěřenci Jozefa Webera se představí v dalekém západočeském Sokolově. Na cestu se kvůli brzkému sobotnímu začátku vydali už v pátek po obědě.
Karviná 18 bodů, Sokolov také 18 bodů. Oba soupeře dělí v tabulce jen skóre, které mají Karvinští impozantní – 16:1. Navíc se jim na západě Čech daří. V posledních třech sezonách tam ukořistili hned pět bodů. Na konci té minulé tam inkasovali vyrovnávací gól až v 89. minutě. „Víme o tom, ale při vší úctě, oběma týmům už vlastně o nic nešlo. Tentokrát to bude něco zcela úplně jiného. Neočekávám útočné manévry. Oba týmy jsou delší čas pohromadě, může rozhodnout jeden gól, jedna povedená akce či standardní situace,“ myslí si karvinský kouč Jozef Weber.   

Když své hráče upozorňoval na sokolovský tým, tak vyzdvihl jedno jméno – Bidje Manzia. Tento jednadvacetiletý útočník je v sokolovském Baníku na hostování z pražské Dukly. „V koncovce je to velmi platný a důležitý hráč pro domácí,“ vypozoroval Weber z DVD. Hráč z Konga zatím v této sezóně mířil přesně dvakrát. 

Karvinští jsou zdravotně v pořádku s výjimkou dlouhodobě zraněného Jaroslava Zeleného a chtěli by v Sokolově bodovat i za cenu přerušení exkluzivní série bez obdržené branky, kterou drží brankář Pindroch. Minimálně bod by znamenal s největší jistotou udržení prvního místa, jelikož se nepředpokládá, že Táborsko či Znojmo vyhrají velkým rozdílem pěti a více branek.

Sokolov pod vedením trenéra Daniela Šmejkala šlape a už několik sezón se vyhřívá stabilně v první polovině tabulky. Letošní ročník zastihl horníky ve velmi dobré formě. Zatím neprohráli, i když k tomu neměli daleko v minulém kole. Na hřišti Opavy prohrávali po hodině hry 0:2, ale nakonec z toho byla remíza 2:2, kterou nechtěně zařídil opavský gólman Vašek vlastním gólem. 

Šmejkalovi svěřenci mají za sebou na domácím trávníku i jeden divoký zápas. S Českými Budějovicemi remizovali 3:3, stejného soupeře naopak Karvinští zničili 5:0. Domácí neporazili Karvinou už šestkrát po sobě. Naposledy se jim to podařilo 5. května 2012…

Utkání 9. kola Fotbalové národní ligy FK Baník Sokolov – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 3. října v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Lerch, na čarách mu budou asistovat kolegové Kříž a Vlček.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná