Generální partner
Světlý režim
4. říjen 2015

Weber: S Juřenou jsme chtěli domácí překvapit

Po 716 minutách Karvinští inkasovali, přesto mohli vyhrát. Jenže proti byl domácí gólman Belaň a možná i smůla v zakončení. Trenér Jozef Weber po utkání litoval především zahozených šancí v samotném závěru, přesto bod ze západu Čech vzal.

Před utkáním jste zmínil, že byste klidně konec neprůstřelnosti vyměnil za tři body z hřiště Sokolova. To se sice nepodařilo, ale nebylo k nim daleko. Jaké pocity ve vás převažují?
Bod ze Sokolova bereme, ale také víme, že se tam dalo vyhrát. Bohužel jsme v samotném závěru neproměnili dvě vyložené šance.

Byl průběh utkání srovnatelný s tím prvním ve Znojmě, kde jste také v samotném úvodu inkasovali?
Ano, přesně tak. Ale opět jsme se s tím rychle dokázali vyrovnat. Sám jsem byl zvědavý, co s týmem udělá po tak dlouhé době inkasovaný gól, ale po deseti patnácti minutách jsme se z toho oklepali a v utkání dominovali. Mrzí mě, že jsme po vyrovnávacím gólu Honzy Šislera nedokázali zápas převrátit na svou stranu.

V průběhu druhé půle domácí evidentně vypadli z tempa. Čím si to vysvětlujete?
Po přestávce jsme změnili rozestavení a začali hrát na dva útočníky. Urgela vystřídal Juřenu a k němu přišel ze zálohy Honza Moravec. Zpočátku s tím měli domácí velké problémy.

Překvapil vás něčím Sokolov?
Ani ne, vlastně pouze rychlou vedoucí brankou. Ale jednou to přijít muselo, nedělal bych z toho vědu.

Pouze na lavičce začal utkání Lubomír Urgela. Co vás k tomuto kroku vedlo?
V posledním utkání se nám jevil Venca Juřena lépe, ale také jsme chtěli domácí tým trochu překvapit, proto nastoupil od začátku právě on. Věděl jsem, že pokud bude déle bezbrankový stav, tak by jeho rychlost mohla na zadáky domácích platit. Bohužel jsme inkasovali hodně brzy a měl to těžké. Proto jsme ho z taktických, nikoliv z výkonnostních, důvodů nahradili do druhého poločasu Urgelou, kterého, jak už jsem zmínil, doplnil vpředu Moravec.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná