Generální partner
Světlý režim
27. květen 2021

Jan Baránek: V Ostravě půjde o prestiž

Poslední utkání sezóny okořeněno slezským derby a konec, z karvinského pohledu, vydařené sezóny. Pikantní zápas čeká asistenta trenéra Jana Baránka, protože na stejné pozici v dresu soupeře působí jeho syn.

Do posledního utkání v sezóně můžete jít po domácím vítězství nad Teplicemi s relativním klidem, oproti tomu soupeř dostal čtyři góly v Plzni.
Určitě půjdeme do zápasu v lepším rozpoložení než Baník, který bude chtít poslední zápas v domácím prostředí před fanoušky na tribunách zvládnout. Ale to my také!

Říká se, že derby nemá favorita. Souhlasíte?
Může být. Ale přeci jen si myslím, že Baník je před utkáním v roli mírného favorita. V Ostravě však půjde o prestiž a celkové umístění - pořád můžeme skončit jedenáctí.

To je pravda. Baník skončí osmý, ale Karviná bojuje o jedenácté místo.
Ano, čím výš skončíme, tím je to samozřejmě pro nás, fanoušky a celou veřejnost lepší. Ale to platí obecně o všech klubech.

Vás čeká speciální utkání, neboť na lavičce domácích působí rovněž v roli asistenta váš sedmadvacetiletý syn Jan. Už doma sobotní duel probíráte?
Bavíme se průběžně, ale samozřejmě to bude jiné, zajímavé a speciální. A hlavně to bude vůbec poprvé. Ale bylo by lepší, kdyby on byl na hřišti. Měl výborně nastartovanou kariéru, ale zranění kolena mu vystavilo stopku. Je pro něj velká škoda, že v jeho letech už působí na trenérské židli.

Pověsil Honza Baránek mladší kopačky na hřebík úplně?
Na dvacet až třicet minut si chodí občas zahrát nižší soutěž za Bolatice, s tím kolenem to opravdu není jednoduché ani v rekreačním sportu.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná